"Власна справа": за урядовою програмою до кінця року видадуть мікрогрантів ще на 340 млн гривень

Гроші. Фото: Суспільне Луцьк

Заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна заявила, що до кінця цього року в Україні буде проведено ще чотири хвилі визначення переможців програми "Власна справа" і видано мікрогрантів на суму 340 млн грн.

Про це Тетяна Бережна сказала під час під час виступу на Регіональному економічному форумі, який проходить у Києві, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

За словами урядовиці, з 1 липня 2022 року завдяки програмі "Власна справа" для започаткування та розвитку малого бізнесу було видано 7675 грантів на 1,8 млрд грн та створено близько 24 тисяч нових робочих місць.

"У цих цифрах закладено багато сміливості, волі й бажання працювати під час війни. Тому ми всіляко запрошуємо представників місцевої регіональної влади активніше закликати місцевих підприємців, або тих, хто хоче ними лише стати, подавати заявки на отримання грантів. Програма триває, до кінця року відбудеться  ще 4 хвилі визначення переможців і на це передбачено 340 мільйонів гривень. Заявку для участі у конкурсі можна дуже просто подати через портал "Дія", — сказала Бережна.

Вона поінформувала, що найбільша кількість виданих грантів на відкриття власної справи приходиться на Львівську область.

Також Тетяна Бережна нагадала, що з 10 квітня було запущено грантову програму для ветеранів та другого з їх подружжя. На сьогодні вже визначені перші 100 переможців – 61 учасник бойових дій і 39 дружин учасників бойових дій.

"Хочу нагадати, що місцева влада може долучитись до співфінансування цієї програми. Адже до 30% власного внеску підприємця-ветерана може бути профінансовані з місцевих бюджетів. Просимо владу на місцях активно долучатись до реалізації цієї програми. Сьогодні кожен з нас має зробити максимум для того, щоб сприяти українцям реалізувати всі свої таланти та здібності", — наголосила заступниця міністра економіки.

За грантовою програмою "Власна справа" українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється черезпортал "Дія".