Удар по аеродрому "Саки" та штабу флоту РФ в Криму, бої під Бахмутом. Тиждень на фронтах

Українські військові на позиціях поблизу Андріївки Донецької області, 16 вересня 2023 року. AP Photo/Mstyslav Chernov

Українські війська наближаються до траси, що зв’язує Бахмут з Горлівкою, завдали удари по аеродрому "Саки" та штабу Чорноморського флоту РФ в Криму. Армія РФ намагається відбити втрачені позиції під Бахмутом та на півдні. Суспільне розповідає, як пройшов тиждень на фронтах.

Бахмутський напрямок

Сили оборони відбивають атаки в районах Білої Гори, західніше Ягідного й Зайцевого, північно-східніше Григорівки та біля звільнених минулого тижня Андріївки й Кліщіївки й продовжують штурмові дії південніше Бахмута. У боях на цьому напрямку були розбиті одні із найбільш підготовлених частин РФ, а українські військові пробили лінію оборони російської армії, заявив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

Британська розвідка заявляє, що взяття під контроль Кліщіївки та Андріївки, наблизило українські війська до дороги Т 05-13 — одного з основних шляхів постачання до Бахмута з півдня.

Графіка: Суспільне

Мар’їнський напрямок

Бої в районі Мар’їнки та Красногорівки.

Південь

Українське військо відбиває атаки армії РФ в районі Роботиного та у напрямку Малої Токмачки.

Тил РФ

У ніч на 21 вересня СБУ спільно з ВМС ЗСУ завдали удару по військовому аеродрому "Саки" в окупованому Криму.

У тимчасово окупованому Мелітополі Сили оборони ліквідували штаб російських військових. Поранення дістав командувач 58 армії, ще кілька десятків офіцерів РФ загинули.

22 вересня окупаційна влада Криму заявила про удар по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Сили оборони цей удар підтвердили.