Зеленський та спеціальна представниця США з відновлення України провели зустріч у Нью-Йорку

Президент Володимир Зеленський та Пенні Пріцкер. Президент Володимир Зеленський та спеціальний представник президента США з відновлення України пані Пенні Пріцкер, 20 вересня 2023 року, Нью-Йорк, фото: ОП

Президент Володимир Зеленський у Нью-Йорку провів зустріч зі спеціальним представником президента США з відновлення України пані Пенні Пріцкер.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Зазначається, що Зеленський привітав Пенні Пріцкер із призначенням на посаду та висловив сподівання на майбутню плідну співпрацю.

"Дуже важливим питанням для нас є відновлення – як післявоєнне, так і вже зараз, поки триває війна. Зокрема, ви можете прибути в Україну й побачити, як зараз працюють школи, бомбосховища, госпіталі та енергетична інфраструктура, яка є ключовою напередодні зими", – зазначив президент.

Сторони обговорили пріоритетні області України для відбудови, а також підтримку найбільш перспективних галузей української економіки.

Президент відзначив важливість участі американського бізнесу у відновленні об’єктів інфраструктури, зруйнованих унаслідок повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, це школи, дитячі садки, житлові будинки, а також енергетичні об’єкти.

Зеленський також уточнив, що американські компанії можуть долучитися до реконструкції української енергетичної системи.

Президент Володимир Зеленський та спеціальний представник президента США з відновлення України пані Пенні Пріцкер, 20 вересня 2023 року, Нью-Йорк, фото: ОП

14 вересня Президент Сполучених Штатів Джо Байден призначив представницю щодо відновлення економіки України. Нею стала ексміністерка торгівлі США Пенні Пріцкер.

Що відомо про роботу спецпредставниці Пенні Пріцкер?

На посаді спецпредставниці Пенні Пріцкер працюватиме з українським урядом, G7, ЄС, міжнародними фінансовими установами, міжнародними партнерами й американським приватним сектором, щоб сприяти формуванню майбутнього України.

Зокрема вона керуватиме зусиллями з формування пріоритетів донорів через Міжвідомчу координаційну платформу донорів, щоб узгоджувати їх з потребами України й стимулювати міжнародних партнерів до збільшення їхньої підтримки України.

Роль Пріцкер базуватиметься на сталій роботі Державного департаменту США, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства торгівлі США та інших відомств, спрямованій на прискорення економічних перетворень в Україні.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

У березні 2023 року Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів.

14 червня Світовий банк повідомив, що уряди Ісландії, Латвії та Нідерландів зробили нові грантові внески до Трастового фонду Світового банку для допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України задля відбудови. Фінансування URTF наразі досягло понад 920 мільйонів доларів.