ООН в глухому куті щодо агресій — Зеленський

. Президент Володимир Зеленський в Радбезі ООН 20 вересня 2023 року.. Фото: Associated Press

Організація об'єднаних націй перебуває в глухому куті щодо агресій і людство вже не покладає надій на ООН, коли йдеться про захист суверенних кордонів націй.

Про це сказав президент Володимир Зеленський на засідання Радбезу ООН.

"Від старту повномасштабної агресії, розпочатої державою – яка досі чомусь серед постійних членів Ради безпеки ООН, – минуло вже 574 доби болю, втрат і боротьби. Росія убила щонайменше десятки тисяч наших людей та зробила мільйони – біженцями, зруйнувавши їхній дім", — сказав він.

Президент зазначив, що світова більшість визнає правду про війну, що це – "злочинна та неспровокована агресія Росії проти України, що має на меті захоплення її території та ресурсів.

"Але не тільки це. Держава-терорист має на меті своєю агресією підірвати всі дамби міжнародних норм, які мають захищати світ від воєн. І я вдячний усім в світі, хто визнав агресію Росії порушенням Статуту ООН. Україна здійснює своє право на самооборону. Допомагати Україні у цьому зброєю, застосуванням санкцій, здійсненням всебічного тиску на агресора, голосуванням за відповідні резолюції – означає допомагати захищати Статут ООН", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що резолюції Генеральної асамблеї ООН підтверджують факт, що єдине джерело цієї війни – Росія.

"Втім, це нічого не змінило для Росії в ООН. Але саме такі ситуації змінили все для ООН. Маємо визнати – Організація в глухому куті щодо агресій. Людство вже не покладає надій на ООН, коли йдеться про захист суверенних кордонів націй. Лідери світу шукають нові майданчики та альянси, які могли б зменшити катастрофічний обсяг проблем, які тут, у цих стінах, зустрічають риторику, а не реальні рішення, зустрічають прагнення компромісів із вбивцями, а не захист життя… Життя варто захищати безкомпромісно, аби захист був успішним", — сказав президент.

Він зазначив, що право вето "в руках агресора" загнало ООН в глухий кут.

"Всі у світі бачать, що саме робить ООН недієздатною. У цьому кріслі в Раді безпеки, яке Росія займає незаконно через залаштункові маніпуляції після розпаду Радянського Союзу, – сидять брехунці, чия робота – виправдовувати агресію та геноцид, що їх здійснює Росія. І всі дії ООН – чи то Ради безпеки, чи то Генасамблеї, – які могли б зупинити цю агресію, розбиваються об привілей, який дає це крісло агресору. Вето в руках агресора – ось те, що загнало ООН в глухий кут", — сказав Зеленський.