Рада у першому читанні ухвалила закон про збільшення видатків держбюджету-2023 на понад 328 млрд грн

. Фото: Facebook/ВРУ

Верховна рада України 20 вересня у першому читанні прийняла законопроект про збільшення видатків держбюджету-2023 на 328,5 млрд грн. Ці кошти підуть для фінансування сектору безпеки й оборони та вирішення першочергових питань.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Документом передбачено збільшення видатків державного бюджету на 328,5 млрд грн, зокрема:

  • за загальним фондом – видатки збільшено на 322,5 млрд грн (сектор безпеки та оборони – 302,6 млрд грн, інші видатки – 19,9 млрд грн, в тому числі — 16,5 млрд грн для підтримки внутрішньопереміщених осіб (ВПО);
  • за спеціальним фондом – видатки збільшено на 6 млрд грн (за рахунок збільшення надходжень в рамках програм бюджетної підтримки ЄС) для забезпечення реалізації проектів щодо відновлення інфраструктури.

Запропоноване збільшення видатків передбачається здійснити за рахунок:

  • скорочення видатків загального фонду з урахування пропозицій головних розпорядників коштів на загальну суму 11,4 млрд грн, зокрема враховано економію коштів з обсягу платежів з обслуговування державного боргу на 10,7 млрд грн;
  • збільшення доходів на 26,1 млрд грн (загальний фонд – 20,1 млрд грн, спеціальний фонд – 6,0 млрд грн — за рахунок збільшення надходжень в рамках програм бюджетної підтримки ЄС);
  • збільшення обсягу державних запозичень загального фонду на 298,8 млрд грн, зокрема, зовнішніх – на 207,6 млрд грн (підтримка США в обсязі 3,3 млрд доларів США) і внутрішніх – на 91,2 млрд гривень.

У Мінфіні зазначили, що при цьому збільшено обсяг платежів з погашення державного боргу на 8,2 млрд грн, в тому числі погашення внутрішнього боргу збільшене на 23,6 млрд грн, погашення зовнішнього боргу зменшене на 15,4 млрд гривень.

Крім того, додали у відомстві, у законопроекті передбачена бюджетна програма Міненерго для фінансової підтримки суб’єктам підприємництва паливно-енергетичного комплексу в обсязі 350 млн грн.

20 вересня український парламент схвалив законопроект про електронне декларування з правкою президента Володимира Зеленського про відкриття реєстру декларацій.