ОГПУ проводить обшуки в Укренерго

"Укренерго". Фото: УНІАН

Офіс генерального прокурора (ОГПУ) 20 вересня проводить обшуки у головному офісі НЕК "Укренерго". Слідчі дії відбуваються на підставі ухвали Печерського районного суду від 30 серпня 2023 року.

Про це йдеться у повідомленні Укренерго у Facebook.

У компанії зазначили, що у переліку документів, які цікавлять правоохоронців, — деякі контракти, які були предметом перевірки Державної аудиторської служби.

Зазначається, що державний аудит Укренерго завершився в березні цього року

"НЕК "Укренерго" оскаржує результати аудиту ДАСУ в суді, оскільки вважає їх упередженими та непрофесійними, а деякі прямо суперечать законодавству", — йдеться у повідомленні.

В Укренерго зазначили, що сприяють проведенню слідчих дій та добровільно надають представникам ОГПУ всі документи, які визначені ухвалою суду.

"Компанія надала б слідчим добровільно всі необхідні документи без проведення обшуку. Але такого звернення до компанії від правоохоронців не надходило", — йдеться у повідомленні.

Видання LIGA.net опублікувало ухвалу Печерського районного суду міста Києва, згідно з якою обшук проводиться в рамках кримінального провадження №42023000000000452, зареєстрованого працівниками МВС 16 березня. Правоохоронці вилучають договори із контрагентами, з якими компанія працювала у 2019-2023 роках.

Серед контрагентів перераховуються компанії ТОВ "Центробуд", ТОВ "Секур Інтеграція", ТОВ "Топ Трейдінг Лайн", ТОВ "НВЦ Інбіотех", КВКП "Союз", ТОВ "Енерго Країна", ТОВ "Хорос", МПП Фірма "Інтеренергосервіс", ТОВ "Еліз", ТОВ "Контур-М", ТОВ "МГК Черкаси", ТОВ "Буд-Агро-Енерго-Груп", ТОВ "Структум" тощо. Ці компанії постачали НЕК "Укренерго" товари та послуги в 2019-2023 роках.

Джерела виданняповідомили, що кримінальне провадження зареєстроване на основі результатів перевірки Укренерго Державною аудиторською службою (ДАСУ). Звіт про цю перевірку ДАСУ було складено у березні 2023 року.