У Києві готуються до розгортання "пунктів незламності" — КМДА

Ексклюзивно
"Пункт незламності" біля стадіону "Динамо" у Києві. Фото: ФК "Динамо"

В усіх районах Києва з минулого року продовжують функціонувати 20 "пунктів незламності". Ще 462 пункти перебувають в режимі готовності.

Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації у відповідь на запит Суспільного.

Водночас у відомстві не уточнили, коли саме у столиці відновлять роботу усі пункти обігріву.

"Місто вживає всіх необхідних заходів для розгортання та забезпечення функціонування пунктів обігріву на території міста Києва", — йдеться у повідомленні.

Інформацію про місця розташування та графіки роботи "пунктів незламності" можна буде знайти на сайтах КМДА та районних адміністрацій. Окрім цього, планується відновити роботу мапи пунктів обігріву.

У КМДА нагадали, що у 2022 році у Києві функціонувало 1011 пунктів. 767 із них — підготувала міська влада, ще 244 — ДСНС та приватні структури.

Що відомо про "пункти незламності" у Києві

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада 2022 року в Україні почали розгортати "пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, люди можуть підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої.

Залежно від умов, у Києві один "пункт незламності" зможе одночасно прийняти від 40 до 500 людей без обмеження часу перебування.

В Києві в січні біля станції метро "Лісова" відкрилося "містечко незламності", яке розраховане на понад 1000 людей. Його онастили 7 потужними генераторами, які поєднані в одну мережу для забезпечення безперебійного електропостачання.

Станом на 1 березня 2023 року у Києві облаштовано й розгорнуто 728 таких пунктів. Сюди ж входять: 49 пунктів, які розгорнули ДСНС, 197 — місцевий бізнес та 482 облаштувала КМВА. Столична влада витратила майже 50 мільйонів гривень з резервного фонду бюджету Києва на облаштування "пунктів незламності" в місті.