У Хмельницькому оновили систему керування підстанціями у роботі електротранспорту

Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельницьке комунальне підприємство "Електротранс" оновило систему керування підстанціями. Нове технічне обладнання обійшлося міському бюджету у 2 млн 260 тисяч гривень. Про переваги оновленої системи керування розповів Суспільному начальник енергослужби Сергій Ружицький.

З його слів, раніше на "Електротрансі" використовували старе обладнання, яким користувалися 41 рік. Це був великий стенд зі світловими індикаторами та перемикачами, поділений на блоки відповідно до кожної підстанції, а також пульти керування на робочому місці диспетчера.

"Ми оновили телемеханіку на більш сучасну "Граніт-мікро". За допомогою двох моніторів та комп’ютера ми можемо обслуговувати, робити підключення, переключення і контролювати, на якій підстанції є напруга, а де — немає. Не потрібно нікуди виїжджати. Ми не втрачаємо ні часу, ні кошти на техніку, транспорт", — пояснює Сергій Ружицький.

За допомогою нової системи керування можна робити будь-які переключення з місця, 19 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

При старій системі, каже, потрібно було відправляти машину із черговими електромонтерами на тягову підстанцію, щоб він зробив переключення. Робота на оновленій системі керування прискорює реагування на аварійні та будь-які інші ситуації в місті, додає начальник енергослужби.

На посаді чергової електромонтерки у підприємстві "Електротранс" Лідія Грицина працює 40 років. Вона відповідає за безперебійне постачання електроенергії в контактну мережу.

"При аварійних обставинах я одразу приймаю рішення. Лінія виключається тоді, коли є перевищення електроенергії, перевантаження або коротке замикання. Нова система керування підстанціями мені допомагає одразу виявити місце, де виникла аварійна ситуація",— зазначила Лідія.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.