TikTok буде судитися з Трампом через його заборону китайського додатку

techcrunch.com

Китайський відеододаток TikTok подає в суд, щоб оскаржити заборону, введену президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомляє The New York Times.

TikTok заявляє, що майже рік намагався взаємодіяти з адміністрацією Трампа, але зіткнувся з відсутністю належної правової процедури та адміністрацією, яка "не звертає уваги на факти".

"Щоб гарантувати, що верховенство закону не буде порушено і що до нашої компанії і користувачів є справедливе ставлення, у нас немає іншого вибору, крім як оскаржити виконавчу постанову через суд", - сказав представник компанії.

TikTok очікує, що судовий процес розпочнеться у найближчі дні.

Розпорядження Трампа забороняє транзакції з власником TikTok китайською компанією ByteDance з середини вересня. Президент США стурбований тим, що компанія може передати дані про американських користувачів уряду Китаю, але ByteDance це заперечує.

Додаток TikTok має 80 мільйонів активних користувачів в США.

У п'ятницю група американців китайського походження подала окремий позов проти аналогічної заборони президента на додаток для соціальних мереж WeChat, який належить китайській фірмі Tencent.

Що відомо

  • Раніше президент США Дональд Трамп підписав указ, згідно з яким китайська компанія ByteDance (володіє відеосервісом TikTok) повинна протягом 90 днів продати всі активи в США.
  • Трамп 6 серпня підписав два виконавчі укази, які забороняють проведення будь-яких угод з власником додатка TikTok - компанією ByteDance і її дочірніми підприємствами, а також угод, що стосуються соціальної мережі WeChat, з її власником – китайським інтернет-гігантом Tencent і його "дочками". Заборони в обох випадках вступають в силу через 45 днів після публікації указів, тобто в кінці вересня.
  • Офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь, коментуючи підписання американським лідером цих двох документів, заявив, що уряд США має припинити чинити тиск на іноземні компанії під приводом забезпечення національної безпеки.
  • Ввечері 31 липня в американських ЗМІ з'явилась інформація, що американський технологічний гігант Microsoft веде переговори про купівлю TikTok.
  • Тоді ж Дональд Трамп заявив, що його адміністрація розглядає можливість заборони китайської соцмережі TikTok на території країни. Він зазначив, що китайська компанія становить загрозу національній безпеці США.
  • 1 серпня ЗМІ повідомили, що компанія Microsoft припинила переговори про купівлю соціальної мережі TikTok.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що додаток TikTok заблокують, якщо до 15 вересня його не продадуть американській компанії.