"Лукашенко здивував і приревнував Путіна до Ким Чен Ина": білоруська опозиція про зустріч президентів РФ та Білорусі

Зустріч президента Росії Володимира Путіна та самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, 15 вересня 2023 року, фото: AP

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко своєю зустріччю з Володимиром Путіним показав, що "приревнував" президента Росії до Північної Кореї та лідера КНДР Ким Чен Ина.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив голова опозиційної білоруської групи “Народне антикризове управління” Павло Латушко.

"Думаю, що Лукашенко здивував всіх, коли цього разу приїхав до Путіна - це вже 20-та зустріч між Лукашенком та Путіним за останні три роки — що він приїхав без улюбленої речі, яку він любить показувати, без своїх карт, “звідки на Білорусь готувався напад”, — зазначив Латушко.

Він зауважив, що Лукашенко вже зрозумів під час цієї зустрічі, що вже не є “коханою дружиною” Путіна, і саме тому пропонував тристоронню співпрацю: між РФ, Білоруссю та КНДР.

Латушко також звернув увагу, що в цій "осі" зникає Китай та офіційний Пекін.

"З іншого боку, мабуть, Китай тяжіє над всіма цими трьома державами. Китай вже сильніший гравець як в зовнішньоекономічному, так і зовнішньополітичному плані", — сказав експерт.

Крім того, представник білоруської опозиції зазначив, що Лукашенко під час зустрічі "просив вибачення" у Путіна та хотів відновити стосунки, які зіпсувалися після ситуації з Пригожиним.

"А Путіну в цій ситуації потрібно вже набагато більше, ніж дає Лукашенко сьогодні. Мова йде про виробництво зброї, про можливе знову навчання російських солдатів на території Білорусі. Путін використовує Білорусь як балкон для перманентної загрози Заходу", — додав Латушко.

Що відомо про зустріч Путіна та Лукашенка

Керівник Кремля Володимир Путін 15 вересня у Сочі провів зустріч з невизнаним низкою держав президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

У ході розмови Путін заявив, що в російській економіці "все стабільно" та розповів Лукашенкові про візит Кім Чен Ина до РФ і плани Москви розвивати відносини з Пхеньяном.

Також керівник Кремля запропонував обговорити війну, яку Росія розв'язала проти України, і стверджував, що Сполучені Штати "застосують касетні боєприпаси руками української армії".