Новопризначена пані посол Канади в Україні розпочала дипломатичну місію

Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова та пані посол Канади в Україні Наталка Цмоць, 14 вересня 2023 року, фото: МЗС України

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова прийняла копії вірчих грамот у новопризначеної пані посла Канади в Україні Наталки Цмоць.

Про це повідомили на сайті Міністерства закордонних справ України.

Зазначається, що Еміне Джапарова привітала посла з початком її дипломатичної місії, яка розпочинається у найскладніший час в історії незалежної України, коли наша держава захищає свій суверенітет від повномасштабної російської збройної агресії.

Джапарова підкреслила, що продовження та збільшення військової підтримки з боку міжнародних партнерів, зокрема Канади, є запорукою наближення нашої перемоги. Вона висловила вдячність Канаді за значну безпекову, економічну та гуманітарну допомогу, санкційний тиск на державу-агресора, активну участь Канади в реалізації низки українських ініціатив, зокрема Формули миру та Міжнародної Кримської Платформи.

Пані посол Наталка Цмоць запевнила у рішучості Канади й надалі підтримувати Україну у її боротьбі за свободу, а також у післявоєнній відбудові та здійсненні реформ.

Сторони обговорили низку питань двостороннього порядку денного та подальші кроки щодо зміцнення відносин дружби та особливого партнерства між Україною та Канадою.

Що відомо про Наталку Цмоць

Дипломати представили Цмоць як досвідчену експертку з питань України, яка раніше працювала над створенням операції UNIFIER, місії канадських військових з навчання та розбудови потенціалу на підтримку ЗСУ.

Вона також брала участь у реалізації програм демократії в Україні та канадському моніторингу українських виборів після кампанії 2015 року.

До того як стати працівником міністерства, Цмоць працювала в приватному секторі. З 2007 працювала на кількох урядових посадах, зокрема керівних. З 2011 по 2013 рік працювала у посольстві Канади в Україні на посаді радника з технічного співробітництва.