Мараєв: Україні треба відмовлятися від усієї імперської культурної спадщини

Історик, співавтор YouTube-каналу "Історія без міфів" Владлен Мараєв. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Історик, співавтор YouTube-каналу "Історія без міфів" Владлен Мараєв вважає, що Україні "варто йти шляхом максимальної відмови від всієї імперської культурної спадщини і символіки".

Про це він сказав в інтерв'ю Суспільному, відповідаючи на запитання про те, чи доречно перетворювати окремі радянські пам'ятники на українські.

Водночас, за його словами, потрібно звертати увагу на культурну цінність пам'яток, "якщо вона є". Мараєв додав, що підтримує ідею створити в Україні музеї або парки радянської або імперської культури – на кшталт тих, що існують у деяких країнах Східної Європи.

"І там все це зосереджувати – для того, щоб могли туристи приїжджати, щоб на цьому заробляти можна було. Для того, щоб їх зберігати для дослідників майбутнього, які будуть це аналізувати, займатися цим. Хтось буде дисертації писати по скульптурі 50-60-х років. Це необхідно все робити", – зазначив він.

За словами історика, в окремих випадках мова може йти про переосмислення радянських пам'яток, збереження їх для музеїв. Але паралельно з цим "Україна має чітко промаркувати себе, свою територію: що тут – Україна, і більше нікого тут ніколи не буде".

Про парадокси декомунізації та дерусифікації, уроки Будапештського меморандуму та передумови для розпаду Росії – дивіться у проєкті “Ремовська Інтерв’ю” на YouTube-каналі Суспільне Новини 16 вересня.