Україна та Молдова продовжили "транспортний безвіз" до кінця 2025 року

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олекандр Кубраков.Фото: Олександр Брамський, Суспільне

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що Україна та Молдова погодили продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між державами до кінця 2025 року.

Про це повідомили у пресслужбі Мінрозвитку.

Угода передбачає можливість виконувати двосторонні та транзитні перевезення автомобільним транспортом без спеціальних дозволів.

Протокол із рішенням продовжити дію лібералізації був підписаний за результатами засідання українсько-молдовської Змішаної Комісії про міжнародне автомобільне сполучення 13-14 вересня.

"Можливість безперешкодно виконувати вантажні перевезення через територію Молдови є одним з інструментів налагодження та нарощення наших експортних можливостей. Окремо також вже працюємо питання верифікації всіх автобусних маршрутів між нашими країнами та спрощення процедури їх відкриття перевізниками. Цінуємо співпрацю з Молдовою для економічного розвитку наших країн", — зазначив Кубраков.

Попередня Угода про лібералізацію вантажних перевезень була підписана у серпні 2022 року чинністю до кінця цього року та передбачена можливість продовження за згодою сторін.

Що відомо про "транспортний безвіз"

Наприкінці серпня Україна погодила "транспортний безвіз" з Норвегією. Мовиться про можливість виконувати вантажні перевезення без дозволів для вантажівок стандарту Євро-5 та вище.

Між Євросоюзом та Україною діє Угода про лібералізацію автомобільних перевезень, яка передбачає виконання двосторонніх і транзитних перевезень без дозволів. Мовиться про можливість виконувати бездозвільні перевезення до 27 країн ЄС.