Борг Чернігівської ТЕЦ у майже 1,5 мільярда гривень від "Технови" перейшов до "Теплокомуненерго"

ФОТО: Суспільне Чернігів

Борг Чернігівської ТЕЦ за газ перед ГК "Нафтогаз Трейдинг" у майже 1,5 мільярда гривень від колишнього орендаря "Технови" перейшов до нинішнього — "Теплокомуненерго".

Відповідне рішення ухвалили на сесії Чернігівської міськради 13 вересня. Його ухвалення було необхідне для підписання нового договору на постачання газу "Теплокомуненерго", каже її представник Олексій Щербина.

Представник "Теплокомуненерго" Олексій Щербина. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Для отримання нового договору на постачання газу необхідно прийняти цю заборгованість, а з минулим орендарем розв'язувати питання погашення цієї заборгованості. Тому для того, щоб підприємство пройшло опалювальний сезон, взагалі почало працювати, отримало ліцензію в НКРЕКП (Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, — ред.), бо одна з вимог на отримання ліцензії, це саме врегулювання заборгованості за спожитий енергоносій".

За словами Щербини, "Теплокомуненерго" планує повернути близько мільярда з боргу в 1 471 311 137 гривень. Зокрема мова про 400 мільйонів гривень різниці в тарифах, борг ДП "Енергоринок" — 120 мільйонів гривень, активи "Технови", які за попередньою оцінкою складають близько 300 мільйонів гривень, а також про дебіторську заборгованість споживачів у Чернігові — близько 150 мільйонів гривень.

"Ще для отримання близько 400 мільйонів необхідно буде або судитися з «Техновою» або ж вони можуть запропонувати якісь розрахунки, щоб уникнути судових справ. Стаття 22 закону "Про теплопостачання" чітко вимагає цих дій. Тому без цього всього неможливо укласти договір на постачання газу та запустити цей проєкт".

Нагадаємо, що 21 вересня єдиний майновий комплекс Чернігівської ТЕЦ після 23 років оренди повернули в управління міста.

"21 серпня фонд комунального майна та ТОВ "ФІРМА Технова" підписали акт прийому-передачі. Рішенням виконкому ми сьогодні (21 серпня, — ред.) передали ЄМК в управління комунальному підприємству "Теплокомуненерго", — йшлося у повідомленні в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака.

Також він додав, що незабаром почнуть працювати над покращенням стану бомбосховищ в районі ТЕЦ, збільшенням їх кількості та облаштуванням дистанційного пункту керування в одному з них.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.