Чернігівську ТЕЦ повернули в управління міста: яке підприємство тепер її обслуговуватиме

ФОТО: Суспільне Чернігів

Єдиний майновий комплекс Чернігівської ТЕЦЗабезпечує 40 відсотків житлового фонду Чернігова теплом і гарячою водою. після 23 років оренди повернули в управління міста. Про це повідомив виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако у своєму Telegram-каналі.

Тепер, за його словами, громада зможе самостійно керувати цим об’єктом критичної інфраструктури, зокрема контролювати, що там відбувається, дбати про майно та вкладати кошти в ремонт та модернізацію.

Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів
"21 серпня фонд комунального майна та ТОВ "ФІРМА Технова" підписали акт прийому-передачі. Рішенням виконкому ми сьогодні (21 серпня, — ред.) передали ЄМК в управління комунальному підприємству "Теплокомуненерго", — йдеться у повідомленні.

Також він додав, що незабаром почнуть працювати над покращенням стану бомбосховищ в районі ТЕЦ, збільшенням їх кількості та облаштуванням дистанційного пункту керування в одному з них.

"Серед найважливішого – підготовка комплексу до опалювального сезону. Ми розуміємо, що він буде складнішим за попередній. Вже завтра близько 280 людей з "Технови" переходять в штат "Теплокомуненерго". Далі поступово переводитимемо інших. Люди вже отримуватимуть нові заробітні плати, які, згідно з галузевою угодою, зростуть", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що майно Чернігівської ТЕЦ в оренді фірми "Технова" з 2000 року. Для прикладу, у 2021 році за цю оренду в міський бюджет, зі слів міського голови Владислава Атрошенка, надійшло близько 40 мільйонів гривень. За рік договір оренди спливав і місто не планувало його продовжувати. У 2022 році внаслідок російських обстрілів Чернігівська ТЕЦ отримала значні пошкодження та одразу по завершенню активних бойових дій "Технова" сама ініціювала розрив договору оренди, який підтримали депутати на сесії 31 травня 2022 року.

Тоді датою дострокового припинення договору оренди єдиного майнового комплексу визначили 31 березня 2023 року. Хоча спочатку термін оренди був прописаний у договорі до 20 серпня 2023 року. Але 30 березня міськрада ухвалила рішення про скасування свого рішення про дострокове припинення договору оренди ЄМК Чернігівської ТЕЦ через низку чинників, зокрема через недотримання строків оформлення звіту про оцінку майна та рецензії на цей звіт. Тому депутати повернули попередній строк дії договору оренди до 20 серпня 2023 року, а процедура повернення знову розпочалась згідно з нормами чинного законодавства.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.