Естонія слідом за Литвою та Латвією заборонила в'їзд автомобілів із номерами РФ

Естонський прапор. Фото: Unsplash

Естонія слідом за Литвою та Латвією заборонила в'їзд до країни автомобілів з номерами Російської Федерації. Заборона запроваджується з 10 ранку 13 вересня.

Про це повідомив міністр закордонних справ Маргус Тсахкна у соцмережі Х (колишній Twitter).

"Починаючи з сьогоднішнього дня, за 16 хвилин, якщо бути точним, Естонія заборонить в'їзд усім транспортним засобам з російською реєстрацією. Вони не зможуть користуватися привілеями, які пропонує свобода, доки Україна не здобуде перемогу", — зазначив міністр.

Як відзначає ERR, таким чином Естонія виконує опубліковані Європейською комісією 8 вересня нові рекомендації щодо застосування санкцій, згідно з якими країнам Євросоюзу забороняється впускати на територію ЄС приватні автомобілі з російськими номерами.

Як пояснив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс, мета санкцій проти Росії одна — змусити країну-агресора відступити до своїх кордонів.

"Оскільки Єврокомісія щойно дала роз'яснення щодо чинних санкцій, а Естонія вважає за необхідне використати всі можливості для підвищення ціни російської агресії, ми дійшли висновку, проконсультувавшись із владою Латвії та Литви, що обмеження найефективніші за умови спільного запровадження санкцій", — сказав Ляенеметс.

Зазначається, що заборона на в'їзд моторних транспортних засобів діє незалежно від того, на якій підставі власник або користувач перебуває в Естонії або Європейському Союзі.

Транспортним засобам з номерними знаками РФ дозволяється виїхати з Естонії через зовнішній кордон або перетнути внутрішні кордони Європейського союзу.

У разі прибуття в прикордонний пункт транспортного засобу з російськими номерами Податково-митний департамент проведе відповідні процедури. Користувач або власник автотранспорту повинен буде повернутися в Росію разом з автомобілем або перетнути кордон без нього.

Міністр закордонних справ країни також повідомив, що 14 вересня порушить в уряді питання, що робити з машинами з російськими номерами, які вже перебувають в Естонії.

Раніше, згідно з роз'ясненнями Єврокомісії та висновками МЗС, з 12 вересня громадянам із зареєстрованими в Росії транспортними засобами заборонили в'їзд до ЄС через кордони з Латвією.

Литва також заявила, що після роз'яснення Єврокомісії не буде пускати автомобілі з російськими номерами, окрім тих, що прямують до Калінінграда.

8 вересня Єврокомісія опублікувала роз'яснення щодо ввезення та ввезення товарів з Росії. Пізніше Єврокомісія заявила, що список, до якого входять автомобілі, одяг, смартфони та інші товари особистого користування, має рекомендаційний характер і країни ЄС мають індивідуально вирішувати, вводити заборони чи ні.

До цього стало відомо, що під час перетину кордону з Європейським союзом у громадян РФ можуть конфіскувати авто, телефону, іншу техніку та цінні речі.