За останні пів року контракти з Міноборони РФ підписали 270 тисяч людей — Путін

Президент Росії Володимир Путін на нарді з питань розвитку безпілотної авіації в індустріальному парку Рудньово в Москві, Росія, 27 квітня 2023 рік. Фото: AP

Президент РФ Володимир Путін заявив, що за останні пів року 270 тисяч людей добровільно підписали контракти з російським Міністерством оборони.

Про це Володимир Путін сказав під час пленарного засідання Східного економічного форуму, відповідаючи на питання модератора чи планується у РФ нова хвиля мобілізації, повідомляє "Интерфакс-Россия"

"Ми провели часткову мобілізацію. 300 тисяч людей призвали. Зараз за останні 6-7 місяців у нас добровільно підписали контракти на службу у збройних силах та добровольчих підрозділах 270 тисяч осіб", — президент РФ.

Він додав, що "цей процес триває".

"Цей процес триває. Щодня 1000-1500 осіб приходять до підписання контракту", — сказав Путін.

25 серпня начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що мобілізація у РФ жодного разу не припинялася. За словами очільника ГУР, призов у Росії йде постійно і кожного місяця вдається мобілізувати від 20 до 22 тисяч людей.

"Зараз вони розглядають варіант, це ще не вирішене до кінця питання, по призову додатково 450 тисяч. Саме по собі це наводить на наступне питання: "А навіщо така кількість, якщо втрати, як то кажуть, мізерні?" Ось і побачите, що правда десь посередині буде", — додав генерал-майор.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів. Згодом держдума дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1 320 людей з 39 міст. Також почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня 2022 року Путін оголосив про закінчення мобілізації. Шойгу же поінформував, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації. У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 минулого року жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У розвідці заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов'язаним, в тому числі обмежено придатним до служби.