Конфлікт у Судані: військові атакували ринок поблизу столиці

Суданський поліцейський стоїть на варті в таборі Абу Шук у Дарфурі, Судан. Фото: АР.

Внаслідок атаки безпілотника на ринок поблизу столиці Судану Хартума загинули щонайменше 40 людей, поранено понад — 70.

Про це повідомляє видання Al Jazeera.

За даними комітетів опору та медичних працівників багато з постраждалих вимагатимуть ампутації через важкі поранення. Група опублікувала в соціальних мережах кадри, на яких видно тіла, загорнуті в білі простирадла у дворі лікарні. Поки невідомо, чи всі жертви були цивільними особами, але "є гостра потреба в медичній допомозі для тих, хто отримав поранення".

За інформацією кореспондента Al Jazeera, атаку безпілотника здійснила суданська армія.

Що відомо про сутички в Судані

У столиці Судану Хартум 15 квітня відбулись зіткнення між армію та Силами оперативного реагування (RSF), які заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що в деяких лікарнях закінчуються необхідні запаси для лікування поранених.

Штат Дарфур, батьківщина RSF, яка виросла із збройних формувань Джанджавід, звинувачених у широкомасштабних звірствах два десятиліття тому, пережив найгірше насильство.

19 квітня військові Судану вдруге оголосили про припинення вогню, після провалу попередньої угоди про тимчасове перемир'я, щоб евакуювати цивільних осіб. Проте вогонь відновили в останні дні квітня, який не припиняється й досі.

За даними ООН серпня 2023 року, у результаті конфлікту загинули понад 4000 людей. Однак реальні жертви майже напевно набагато вищі, кажуть лікарі та активісти.