Перейти до основного змісту

Суд надав дозвіл на заочне розслідування щодо Рената Кузьміна

. Фото: УНІАН

Суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно колишнього нардепа Рената Кузьміна, якого підозрюють у державній зраді.

Про це інформує пресслужба ДБР.

У межах досудового розслідування працівники ДБР встановили, що депутат напередодні та після початку повномасштабного вторгнення РФ розміщував у ЗМІ пропагандистські матеріали на шкоду Україні, йдеться у повідомленні.

"Зокрема, починаючи з березня 2021 року та навіть після повномасштабного вторгнення Росії до України Ренат Кузьмін озвучував у своїх виступах, повідомленнях у соціальних мережах та на власному сайті інформацію, яка мала пропагандистський характер. Їх метою було формування у суспільстві антиукраїнського настрою та інформаційного впливу для шкоди суверенітету, територіальній цілісності, недоторканості та безпеці держави", — зазначили у ДБР.

Дії Кузьміна кваліфіковані за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), за що передбачається покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна. Підозрюваний оголошений у розшук, додали у бюро.

Про надання дозполу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно екснардепа-втікача також повідомили в Офісі Генпрокурора.

Що відомо про заборону ОПЗЖ

20 березня торік Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.

28 березня минулого року Верховна рада отримала закон проєкту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності.

12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту. Пізніше Віктора Медведчука обміняли на українських полонених із "Азовсталі".

14 квітня минулого року на засіданні Верховної ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.

21 квітня 2022 року у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.

3 травня минулого року депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".

15 вересня 2022 року Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", крім того, кільком депутатам ОПЗЖ оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства. Проросійська партія була заснована в 2018 році, більшість її учасників були колишніми членами "Партії регіонів".

Що відомо про позбавлення мандатів нардепів від ОПЗЖ

Питання про позбавлення мандатів всіх колишніх представників "ОПЗЖ" підіймається ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз більшість нардепів від забороненої партії не обмежені у парламентській діяльності, залишаються головами комітетів, їх членами та мають доступ до державної таємниці.

Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда".

29 січня народні депутати Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до колишньої фракції ОПЗЖ, написали заяви на складання мандатів народних депутатів.

6 лютого Рада достроково позбавила повноважень нардепа від ОПЗЖ Ігоря Абрамовича.

Топ дня

Вибір редакції