Український контрнаступ відбувається методично і добре — Волкер

. Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України у 2017-2019 рр. Курт Волкер, 7 вересня 2023 р., Київ, фото: Суспільне

Колишній спецпредставник Державного департаменту Сполучених Штатів з питань України Курт Волкер заявив, що контрнаступ Сил оборони відбувається "методично і добре".

Про це американський дипломат розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту Суспільного Нікіті Скоблікову 7 вересня за підсумками зустрічі із журналістами в "Амерікан Юніверсіті Київ".

"Те, що зробила Україна, я вважаю досить успішним, — вивела з ладу російські лінії постачання, боєприпасів, палива, продовольства. Мости, дороги. Це робить дедалі складнішим для РФ утримання своїх військ, проведення ротації", — сказав Волкер.

Колишній спецпредставник Державного департаменту зазначив, що на багатьох ділянках фронту є тиск і Росії доводиться захищати більше території, що не дає їй зосередитися на одній ділянці.

"Україна дуже обережно ставиться до захисту своїх солдатів, тому дуже методично й повільно проходить через мінні поля, щоб не втратити бійців. Навіть за цих обставин вони просунулися на кілька кілометрів і подолали деякі з перших ліній оборони. І я думаю, що ми побачимо продовження цієї тенденції", — підкреслив дипломат.

Волкер додав, що критика темпів контрнаступу є невиправданою, навпаки — українські війська просуваються "методично і добре".

"Україна досягає успіху за дуже складних обставин, без повітряного прикриття, без артилерійських систем найбільшої дальності, які ми могли б надати, і роблячи це обережно, щоб зберегти життя. Це насправді дуже вражає. Я не сумніваюся, що Україна здатна перемогти", — підсумував колишній спецпредставник Державного департаменту.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 28 серпня підтвердила, що Сили оборони звільнили Роботине у Запорізькій області та просуваються в бік Новопрокопівки та Очеретуватого.