У Полтаві та області почали тестувати "Пункти незламності". Перевіряють їхню готовність на випадок відключень електрики, спричинених можливими російськими обстрілами енергетичної інфраструктури України. В обласному центрі цьогоріч кількість таких пунктів зменшать на майже 30%.
Біля пожежних рятувальних частин у Полтаві розгорнули наметові «Пункти незламності». Їх нині тестують.
"Ми перевіряємо готовність цих "Пунктів незламності" в разі припинення роботи об’єднаної енергетичної системи", ― говорить речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.
Такі пункти на Полтавщині працюватимуть цілодобово, розповів заступник директора обласного департаменту з питань оборонної роботи Віктор Стеблянко.
"На сьогоднішній день в області 468 (пунктів – ред.), з них 96 працюють постійно у денний час, а всі інші в сплячому режимі. У кожній громаді у принципі по одному мінімум є. Є у нас "старлінки", є оптоволоконні лінії, які будуть працювати за будь-яких умов" ― начальник управління цивільного захисту Полтавської ОВА Віктор Стеблянко.
Уперше “Пункти незламності” у Полтаві розгорнули наприкінці листопада минулого року через загрозу відключення електроенергії, яку могли спричинити російські обстріли. Електропостачання зникло у всіх районах громади. Як розповіла секретар міськради Катерина Ямщикова, зігрітися та підзарядити телефон мали можливість 40 тисяч людей. Працювали пункти протягом 4 місяців.
Та на цей осінньо-зимовий період в обласному центрі працюватиме 61 "Пункт незламності". Це на 26 менше, ніж минулого сезону, розповіла Катерина Ямщикова. 53 з них – на базі закладів освіти.
"Зменшено. Чому? Тому що близько 50 самих «Пунктів незламності» базуються на основі закладів освіти, і кількість зменшена за рахунок того, що все-таки в деяких у нас закладах проживають внутрішньо переміщені особи і є запущений навчальний процес", ― розповідає секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова.
Як розповіла речниця надзвичайників регіону Світлана Рибалко, кількість подовжувачів, генераторів та «старлінків» у пунктах планують збільшити.
"У нас був масований перший обстріл ворожий у минулому році у листопаді, і люди всі побігли в ці пункти незламності, в нас було дуже багато людей, і в нас навіть елементарно не вистачало подовжувачів. Ми зараз визначаємось з необхідною кількістю. Ми розміщуємо в цих пунктах посилання на укриття. Є куточок для дітей, якщо дорослі прийшли з дітками, є маленький куточок для того, щоб людина випила якогось гарячого напою", ― говорить речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.
"Підняли тему, яка стосується мінімального продуктового набору, який має бути в "Пунктах незламності". У плані - це чай, це печиво, цукор, одноразовий посуд", ― секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова.
Повноцінно "Пункти незламності" мають запрацювати із жовтня.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: