Підготовка до блекаутів: чи буде зв’язок та інтернет на Полтавщині

Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській області забезпечені безперебійним доступом до інтернету майже 300 "Пунктів незламності". Також до відключень електрики готуються мобільні оператори.

Як розповів 4 вересня на апаратній нараді начальник управління цифрової трансформації ОВА Сергій Коломоєць, у Полтавській області до можливих відключень електрики готують "Пункти незламності", аби в них можна було підключитися до інтернету. Загалом таких місць у регіоні 417. Із них, зокрема:

  • 278 мають безперебійний інтернет на випадок відключень електрики;
  • У 111 йдуть роботи щодо модернізації доступу до мережі;
  • Щодо шести пунктів чекають інформацію від постачальників;
  • У 22 неможливо забезпечити безперебійний інтернет за технологією PONТехнологія пасивних оптичних мереж, заснована на деревоподібній волоконно-кабельній архітектурі з пасивними оптичними розгалужувачами на вузлах. Зазвичай є досить економічним способом забезпечення широкосмугової передачі інформації..
"Територіальні громади, в яких наявні "Пункти незламності", де неможливо забезпечити функціонування безперебійного інтернету під час блекауту, ― це Великосорочинська, Комишнянська, Кременчуцька, Лохвицька, Лубенська, Новооржицька, Полтавська, Пришибська, Скороходівська та Терешківська. Це пов’язано з тим, що інтернет-провайдери доповідають, що неможливо забезпечити підключення за технологією PON, тому що їхні технологічні майданчики розташовані на дуже великій відстані від пунктів незламності", ― розповів Сергій Коломоєць.
Люди у "Пункті незламності" у Полтаві, 2022-й рік. фото: Суспільне Полтава

За його словами, у таких громадах можна забезпечити інтернет через системи "Starlink".

Крім того, до відключень електрики готуються також оператори мобільного зв’язку. Вони намагаються забезпечити наявність генераторів та достатньої кількості пального, але працювали їхні станції.

Як працювали "Пункти незламності" на Полтавщині

"Пункти незламності" на Полтавщині почали облаштовувати восени 2022-го року через загрозу відключення електроенергії, яку могли спричинити російські обстріли. Відтоді пункти відвідали більше 21 тисячі людей.

23 листопада минулого року у всіх районах Полтавщини уперше зникла електроенергія. Також не було водопостачання. Того дня у Полтаві запрацювали два пункти, де люди могли зігрітися та підзарядити телефони під час відсутності електропостачання.

23 березня 2023-го року регіональна комісія ТЕБ і НС ухвалила рішення про те, що частина "Пунктів незламності" призупиняє роботу.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook