Космічний корабель Crew Dragon відстикувався від МКС та повертає на Землю чотирьох астронавтів

Космічний корабель SpaceX Crew Dragon без екіпажу з відкритим носовим конусом, 4 березня 2019 року, фото: NASA

Космічний корабель Dragon Endeavor компанії SpaceX у неділю, 3 вересня, відстикувався від Міжнародної космічної станції та повертає чотирьох астронавтів, які були на борту. Вони мають прибути на Землю у понеділок.

Про це повідомляє NASA.

"Відстикування підтверджено! Зараз вночі на орбіті астронавти місії Crew-6 повертаються додому в космічному кораблі Dragon Endeavor від SpaceX", – йдеться у повідомленні.

Приземлення корабля на Землі очікується в понеділок, 4 вересня, о 12.17 за східноамериканським часом поблизу узбережжя американського штату Флорида.

Як пише CNN, група провела шість місяців на борту орбітальної лабораторії після запуску на станцію в березні 2023 року. Під час свого перебування в космосі астронавти Crew-6 наглядали за понад 200 науково-технічними проєктами.

"Ми багато зробили під час нашої місії, у нас були два вантажні кораблі SpaceX з великою кількістю наукової інформації. І ми, як екіпаж, провели загалом три виходи у відкритий космос", — сказав астронавт Уоррен Хобург під час дистанційної пресконференції 23 серпня.

Під час свого перебування астронавти Crew-6 також приймали екіпаж Axiom Mission 2, групу з одного колишнього астронавта NASA та трьох космічних туристів, зокрема американського бізнесмена та двох астронавтів із Саудівської Аравії.

У NASA також опублікували напрямок руху космічного корабля.

"Можливо, ви зможете помітити космічний корабель у нічному небі незадовго до того, як Crew6 приземлиться біля узбережжя у штаті Флорида, приблизно о 12:17 за східним часом у понеділок, 4 вересня", — йдеться у повідомленні.
Рух космічного корабля Dragon Endeavor компанії SpaceX, 4 вересня 2023 року, фото: NASA

Учасники місії Crew-6 – астронавти NASA Стівен Бовен та Уоррен Хобург, Султан Аль Неяді з Об'єднаних Арабських Еміратів та росіянин Андрій Федяєв. Вони провели на орбіті шість місяців. Космічний корабель Dragon Endeavor пристикувався до МКС 3 березня. 27 серпня космічний корабель Dragon Endurance від компанії SpaceX у межах спільної місії з NASA під назвою Crew-7 з членами екіпажу успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції.