Понад 70 тис. людей заблоковані на артфестивалі Burning Man у США через зливу

. Учасниця артфестивалю Burning Man у США, фото: Trevor Hughes/Facebook

Приблизно 73 тис. учасників артфестивалю Burning Man у пустелі американського штату Невада не можуть залишити захід через сильну зливу.

Про це повідомляє USA Today.

"Керівництво округу закрило доступ на захід Burning Man. Учасники, які прибувають на захід, мають розвернутися та вирушити додому", — повідомило місцеве бюро з управління територіями.

Зазначається, що потужна злива повністю заблокувала рух транспортних засобів на території фестивалю та на під'їздах до нього, перетворивши дороги на брудні потоки. При цьому, за прогнозами синоптиків, у найближчі кілька днів злива лише посилюватиметься.

Учасники артфестивалю Burning Man у США, фото: Trevor Hughes/Facebook

Організатори рекомендували учасникам економити запаси їжі та води, транспорт дозволено використовувати лише у разі нагальної потреби. На майданчику фестивалю практично повністю відсутній мобільний зв'язок, лише мало хто має доступ до супутникового інтернету.

"Ворота та аеропорт у Блек-Рок-Сіті та з нього залишаються закритими. Вхід і вихід на цей час припинено, включно з Burner Express Air і Bus. Заборонено керувати автомобілем, за винятком автомобілів екстреної допомоги. Якщо ви перебуваєте в BRC, сховайтеся на місці та залишайтеся в безпеці", — написали організатори.

Стихія накрила пустелю тоді, коли кількість учасників зазвичай сягає пікових показників — ближче до фіналу заходу, коли на церемонії відбувається спалення гігантської статуї людини.

Учасники артфестивалю Burning Man у США, фото: Trevor Hughes/Facebook

Фестиваль стартував 27 серпня. Офіційно захід має завершитися вранці у понеділок, 4 вересня.

Учасник артфестивалю Burning Man у США, фото: Trevor Hughes/Facebook

Burning Man — щорічний артфестиваль у пустелі Блек-Рок в американському штаті Невада. Захід триває протягом восьми днів. На цей час у пустелю привозять різноманітні артоб'єкт, учасники ходять у неймовірних костюмах, відбуваються різноманітні заходи, майстер-класи, виступи, концерти. Щороку на фестиваль приїжджають десятки тисяч людей із багатьох країн світу.

Кожен з учасників сам відповідає за забезпечення життєдіяльності у пустелі: привозить із собою будинок, у якому житиме на фестивалі, воду та їжу, піклується про електроенергію для своєї техніки. Усі відходи учасники відвозять із собою, залишаючи пустелю у первозданному вигляді.