Австралія відправила криголам рятувати хворого дослідника до антарктичної станції

Криголам Nuyina, фото: Australian Antarctic Program (AAP)

Австралія відправила в багатоденний похід до Антарктиди криголам, щоб евакуювати науковця, який серйозно захворів, з її антарктичної станції Кейсі. Літаком евакуювати дослідника неможливо через сувору погоду, адже у Південній півкулі наразі зима.

Про це пише ВВС.

Як оголосила Австралійська антарктична програма, криголам Nuyina вийшов із порту Гобарт на південному острові Тасманія минулого тижня. Підготовка до цієї рятувальної експедиції, що містила оснащення криголама гелікоптерами, зайняла кілька тижнів.

Від Гобарта до станції Кейсі — 3443 кілометри. Максимальна швидкість криголама — 18 вузлів, або приблизно 32 км/год. Тобто навіть по чистій воді, не пробиваючись крізь кригу, він дійшов би до пункту призначення приблизно за п'ять днів.

Зазначається, що хворий член антарктичної експедиції потребує допомоги фахівців, але на що саме він захворів, не уточнили.

Австралійська антарктична станція Кейсі, фото: Australian Antarctic Program (AAP)

Поряд зі станцією Кейсі — однією з трьох постійних австралійських станцій в Антарктиді — є аеродром, але злітно-посадкова смуга на ньому влаштована на кризі, і зараз, у зимових умовах, користуватися нею важко. Щоб привести злітну смугу в робочий стан, знадобилося б набагато більше часу, ніж мине до прибуття криголама.

Австралійські дослідники на антарктичній станції Кейсі, вересень, 2023 р., фото: Australian Antarctic Program (AAP)

У зимовий час на станції живе близько 20 науковців, можливості надання медичної допомоги там обмежені. Австралія вимагає від усіх дослідників, які відправляються в Антарктиду, проходити тривалі медичні огляди перед відправленням.

Австралійські дослідники на антарктичній станції Кейсі, вересень, 2023 р., фото: Australian Antarctic Program (AAP)

Евакуація з Антарктиди часто є складною, дорогою, небезпечною та може потребувати допомоги міжнародних партнерів. У грудні 2020 року Австралії знадобилася допомога США та Китаю для евакуації дослідника з Антарктиди.