Україна у вересні отримає американські Abrams — Politico

Танк M1 А1 Abrams на базі Графенвер в Німеччині, де тренуються українські військові. Фото: Олена Куренкова/Суспільне

Україна вже цього вересня має отримати перші десять із 31 обіцяного танка Abrams. Українські військові вже закінчили на них навчання.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на власні джерела.

Група українських солдатів завершила навчальну програму на американських танках M1 Abrams, новій смертоносній зброї, яку чиновники сподіваються допомогти Києву прорвати міцну оборону Росії. Це близько 200 українців, які пройшли практику на навчальних танках на полігонах армії США в Німеччині.

Україна має отримати перші десять із 31 обіцяного танка Abrams у середині вересня, за словами офіційного представника Міністерства оборони та іншого аноніма, знайомого з цим питанням. Західні чиновники сподіваються, що прибуття танків дасть силам Києва перевагу, яка їм потрібна, щоб проштовхнути запеклу оборону Росії в її виснажливому контрнаступі.

Десять із 70-тонних танків наразі перебувають у Німеччині на завершальному ремонті, сказав представник міністерства оборони. Після цього їх відправлять в Україну.

Танки Abrams є частиною приблизно 300 танків, які обіцяли західні союзники, включаючи танки Leopard 2 з Іспанії та Німеччини, танки Challenger з Великої Британії та легкі танки Leclerc з Франції.