МЗС України зробило заяву щодо нової хвилі переслідувань кримських татар

МЗС України. УНІАН

Міністерство закордонних справ України звернулося до учасників Міжнародної Кримської платформи щодо нової хвилі переслідувань кримських татар з боку окупаційної влади та колаборантів.

Про це повідомили у пресслужбі дипломатичного відомства України.

"24 серпня, коли в Україні відзначається День незалежності, для окупаційної влади та колаборантів в українському Криму став приводом для нової хвилі репресій проти кримських татар. О четвертій годині ранку силовики увірвалися з обшуками до будинків кримських татар у Бахчисараї та Бахчисарайському районі Криму", — йдеться у повідомленні.

За інформацією, працівники ФСБ затримали шістьох кримських татар — Ремзі Німетулаєва, Руслана Асанова, Сейдамєта Мустафаєва, Амєтхана Умєрова та Ельдара Якубова. Серед затриманих також Абдулмеджит Сейтумеров — рідний брат двох кримських політв'язнів із Бахчисараю, заарештованих у березні 2020 року та засуджених до 14 та 17 років позбавлення волі. Усі затримані — активісти "Кримської солідарності".

Зазначається, що у п'ятницю, 25 серпня, упродовж 12 годин злочинна окупаційна влада в Криму склала протоколи на понад два десятки затриманих кримських татар, які прийшли до Київського районного суду у Сімферополі підтримати своїх близьких та друзів.

У відділку поліції всім затриманим видали повістки. Серед них виявився також 64-річний Ремзі Зудієв — батько активістки та правозахисниці Лутфіє Зудієвої, людина з низкою підтверджених хронічних хвороб, якого позбавили можливості обов’язкового приймання ліків.

У суботу, 26 серпня, так званий "суд" виніс рішення щодо адміністративних арештів для низки кримських татар на терміни від 4 до 7 днів.

"Міністерство закордонних справ України суворо засуджує переслідування окупаційною адміністрацією Криму громадян України за абсолютно сфабрикованими звинуваченнями та закликає міжнародну спільноту, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, продовжувати чинити тиск на Росію з метою негайного звільнення усіх українських громадян, незаконно ув’язнених окупаційним режимом в Криму та запровадити санкційні обмеження щодо посадових осіб, причетних до переслідувань громадян України", — йдеться у заяві МЗС України.