Боксерка з Новоукраїнки, що на Кіровоградщині, виграла Всесвітню гімназіаду

Доповнено
Анастасія Стерпу — краща боксерка 2008 року народження на Всесвітній гімназіаді в Ріо-де-Жанейро. Фото: Facebook Всеукраїнської Федерації Студентського Боксу

Боксерка Анастасія Стерпу з міста Новоукраїнка Кіровоградської області стала чемпіонкою Всесвітньої літньої гімназіади. Це інформація від голови Новоукраїнської громади Олександра Корінного.

Україну на змаганнях, які 19-27 серпня відбуваються у бразильському Ріо-де-Жанейро, представляють дев’ять боксерок та 25 боксерів.

Анастасія Стерпу в ринзі. Фото: Facebook КФВС МОН України

Єдина представниця Кіровоградщини у складі української команди стала кращою серед спортсменок 2008 року народження у ваговій категорії до 57 кілограмів. У фіналі, який складався з трьох раундів, Анастасія перемогла представницю Бразилії Ніколь Беатріс, у першому й третьому раундах відправивши суперницю у стоячий нокдаун.

У фіналі гімназіади Анастасія Стерпу премогла бразильську боксерку. Скріншот з трансляції бою на YouTube-каналі CBDE Brasil

Анастасія Стерпу. Фото: Facebook КФВС МОН України

Всесвітня гімназіада серед учнів 13-15 років відбувається вдруге. У першій гімназіаді, яка відбулась у сербському Белграді 2021 року, у 14 видах спорту змагались представники 36 країн. Цього разу програму розширили до 18 видів спорту, кількість країн-учасниць збільшилась до 45, а кількість спортсменів становили близько 2000. Українські спортсмени змагались у трьох видах єдиноборств – боксі, тхеквондо й карате.

Фінальний поєдинок за участю боксерки з Кіровоградщини — з 1:20:25.

Українська збірна з боксу посіла перше командне місце на гімназіаді, виборовши 15 золотих, 12 срібних та п'ять бронзових медалей. В загальному медальному заліку українці — п'яті (16 золотих, 13 срібних та дев'ять бронзових нагород).

Збірна України з боксу з нагородами Всесвітньої гімназіади. Фото: Facebook КФВС МОН України