Хунта у Нігері наказала залишити країну французьким представникам

Лідер військового перевороту в Нігері Абдурахаман Чіані. Фото: Getty Images.

Військове керівництво Нігеру наказало французькому послу залишити країну протягом наступних 48 годин.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Збройні сили Нігерії, які захопили владу у країні заявили, що посол Франції відмовився від запрошення зустрітися з міністром закордонних справ Нігеру в п'ятницю, 25 серпня.

Очолюване хунтою міністерство закордонних справ заявило, що дії французького уряду суперечать інтересам Нігеру. Французька сторона своєю чергою відповіла, що хунта не має на таке права.

"Путчисти (putschists — оригінал) не мають повноважень звертатися з цим запитом, схвалення посла походить виключно від законно обраної влади Нігеру".

Як зазначає видання, подібні заяви отримали представники Нігерії, Німеччини та США, проте виявилися фейковими, хоч і були схожими на офіційні.

Речник Державного департаменту США сказав, що такого запиту до уряду США не надходило. Він додав, що міністерство закордонних справ Нігеру повідомило уряду США не опубліковували подібних листів в інтернеті.

Нині немає інформації чи просила нігерська хунта послів Німеччини та Нігерії покинути країну.

Державний переворот у Нігері та захоплення влади

26 липня у Нігері група солдатів на національному телебаченні заявила, що вони усунули президента Нігеру Мохамеда Базума від влади. Військові стверджували, що поклали край режиму, який привів до погіршення ситуації з безпекою та поганого управління. Військові закрили кордони та оголосили комендантську годину, призупинили роботу всіх установ республіки та застерегли від будь-якої іноземної інтервенції.

В українському МЗС засудили державний переворот і наголосили на необхідності дотримання національного законодавства Нігеру та норм міжнародного права.

31 липня військові, які вчинили в Нігері державний переворот, звинуватили Францію та її союзників у намірі розпочати військову операцію, щоб звільнити відстороненого від влади президента країни Мохамеда Базума.

Сусіди Нігеру, Буркіна-Фасо та Малі, де керують військові, попередили світ, що будь-яке втручання у ситуацію з метою відновлення поваленого президента Мохамеда Базума буде вважатися "оголошенням війни" їхнім двом країнам. У спільній заяві уряди Буркіна-Фасо та Малі попередили, що "наслідки військового втручання в Нігер можуть дестабілізувати весь регіон".

За даними Associated Press, у столиці Нігеру розташована одна з найбільших авіабаз Франції в Африці. Чисельність французького контингенту становить близько 1,5 тис. військовослужбовців. На території країни нині перебувають військові підрозділи Німеччини, Італії, США.

Лідери країн Західної Африки поставили ультиматум збройним силам Нігеру, вимагаючи від них відновити конституційний порядок і повернути до влади захопленого президента Мохамеда Базума. Інакше вони застосують військову силу.

Натомість хунта у Нігері заявила, що вб'є президента Базума, якщо сусідні країни спробують втрутитися у ситуацію.

Низка країн оголосили про евакуацію своїх громадян із Нігеру, серед яких: Франція, Італія, Іспанія, США та Німеччина.