Польща розслідує причетність Росії до спалаху "хвороби легіонерів"

Фото: Rafal Dyja/EyeEm/Getty Images

Агентство внутрішньої безпеки Польщі розслідує, чи міг спалах “хвороби легіонерів” (легіонельоз), що забрав життя семи людей на півдні країни, бути наслідком навмисного втручання у систему водопостачання, зокрема, з боку Росії.

Про це у п'ятницю, 25 серпня, повідомив заступник координатора спеціальних служб Станіслав Жарин, передає The Guardian.

За його словами, Агентство внутрішньої безпеки розслідує спалах захворювання, щоб виключити будь-яку навмисну діяльність. Жарін сказав, що необхідно перевірити різні сценарії. Він пояснив, що йдеться про рутинну роботу. Це включає в себе виключення будь-якої можливої причетності Росії, додав посадовець.

Бактерії, що викликають хворобу, були виявлені у 113 пацієнтів, госпіталізованих у Жешуві та околицях, повідомили органи охорони здоров'я. Семеро людей, які померли, були у віці від 64 до 95 років і мали інші захворювання.

Легіонельоз — гостре інфекційне захворювання, спричинене здебільшого бактерією Legionella pneumophila. Характеризується переважним ураженням дихальної системи, перебігає у двох клінічних формах — “хвороба легіонерів” та гарячка Понтіак.

“Хвороба легіонерів” характеризується загальною інтоксикацією, тяжкою пневмонією з задишкою, болем у грудях, ураженням сечовидільної та центральної нервової системи. Легіонельоз передається повітряним шляхом, бактерії поширюються через охолоджувальні системи та компресори, у душових кабінках та басейнах. Протікає з клінічними проявами тяжкої пневмонії, яка має летальність – 5-10%.