Індія стала четвертою країною, яка здійснила посадку космічного корабля на Місяць

Журналісти знімають пряму трансляцію посадки індійського космічного корабля "Чадраян-3" на Місяць. Бенгалур, Індія, 23 серпня 2023 року. Фото: AP Photo/Aijaz Rahi

Індійський космічний корабель "Чандраян-3" 23 серпня за планом успішно приземлився на південному полюсі Місяця. Раніше здійснити посадку на поверхню Місяця вдавалось лише США, Китаю та Радянському Союзу.

Про це повідомляє Індійська організація космічних досліджень.

"Chandrayaan-3", що на санскриті означає "місячний транспортний засіб", здійснив приземлення 23 серпня о 18.04 за IST (15.34 за київським часом) поблизу південного полюса Місяця, де він, як очікується, працюватиме протягом двох тижнів під час серії експериментів.

Декілька днів тому, 19 серпня, російський космічний корабель "Луна-25" теж намагався зробити посадку в цьому місці, але зіштовхнувся з поверхнею Місяця та розбився.

Космічні місії Індії навколо Місяця

Chandrayaan-3 вартістю 73 млн доларів є вже третьою спробою Індії висадити апарат на Місяць. Перша була у 2008 році, друга – у 2020 році. Остання мала частковий успіх: місія успішно розгорнула орбітальний апарат, але його посадковий модуль і марсохід були знищені внаслідок аварії поблизу місця, де приземлився"Чандраян-3".

З 2020 року, коли Індія відкрила приватні запуски, кількість космічних стартапів зросла більш ніж удвічі. Наприкінці минулого року Skyroot Aerospace, серед інвесторів якої є сінгапурський суверенний фонд багатства GIC, запустила першу в Індії ракету приватного виробництва.

Під час візиту до США президента Індії Моді вони з президентом Байденом домовились поглибити співпрацю в космосі.