Йшов з піднятими руками. ЗМІ опублікували нове відео і фото загибелі протестувальника у Мінську

. Радіо Свобода

Білоруське "Єврорадіо" опублікувало нове відео загибелі протестувальника Олександра Тарайковського у Мінську. Агенція Associated Press опублікувала нове фото і відео з місця трагедії.

"Єврорадіо" опублікувало відео, на якому видно, що 10 серпня чоловік, схожий на Тарайковського, з піднятими руками йде в сторону силовиків. У нього нічого немає в руках. Також він нічого не кидає в їхній бік. Далі - постріл. Тарайковський зупиняється і опускає руки. Момент падіння Тарайковського зафіксований на іншому відео, яке було оприлюднене раніше. У "Єврорадіо" наголошують, що їхнє відео спростовує версію силовиків.

На фотографії Associated Press видно Тарайковського вже після того, як він отримав смертельне поранення. Його футболка у крові.

Також у Twitter з'явилося відео Associated Press з місця трагедії.

Що відомо

  • 10 серпня влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, Олександр Тарайковський загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.
  • Цивільна дружина Олександра Тарайковського, котрий загинув у Мінську 10 серпня, каже, що чоловік вийшов з дому в одних шортах і не мав із собою вибухівки.
  • 15 серпня у Мінську біля метро "Пушкінська" відбулася акція пам’яті загиблого під час протестів Олександра Тарайковського. Тисячі жителів міста прийшли вшанувати загиблого.
  • У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
  • У ніч на 13 серпня у кількох білоруських містах силовики затримали 700 осіб, тоді як за перші дні протестів — 6 тисяч.
  • Пізніше зі слідчих ізоляторів почали звільняти учасників акцій протесту.
  • 14 серпня працівники промислових підприємств Білорусі вдруге вийшли на акції солідарності з вимогою переглянути результати виборів президента країни та припинити насильство щодо громадян.