В Ірані презентували новий ударний безпілотник Mohajer-10

ЗМІ
Іранський розвідувально-ударний дрон Mohajer-10. Скриншот з відео

В Ірані презентували новий розвідувально-ударний дрон літакового типу вітчизняного виробництва Mohajer-10.

Про це повідомляє IRNA News Agency у соцмережі Х (раніше — Twitter).

Зазначається, що безпілотник Mohajer-10 має радіус дії у дві тисячі кілометрів, а максимальна висота польоту складає сім кілометрів. Таку операційну дальність забезпечують баки, що вміщують 450 літрів пального. Mohajer-10 може нести 300 кілограмів корисного навантаження. При цьому максимальна швидкість дрона складає 210 кілометрів на годину.

Іранські джерела заявляють, що дрон оснащений системами радіоелектронної боротьби. Найімовірніше, БПЛА був розроблений державною іранською компанією QAIC (Qods Aviation Industry Company), судячи з назви дрон є розвитком сімейства Mohajer.

23 вересня 2023 року ЗСУ вперше збили багатоцільовий безпілотник іранського виробництва Mohajer-6.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.