ВС повернув ПриватБанку 24 мільйони, списані внаслідок незаконного судового рішення

Ілюстративне фото: УНІАН

Верховний Суд задовольнив заяву ПриватБанку про повернення йому списаних на виконання незаконних рішень судів першої та апеляційної інстанцій у цій справі коштів у розмірі понад 24 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба держбанку.

Суд також задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку у справі за позовом Ольги Постоловської, особи повʼязаної з ексвласниками банку, щодо оскарження залучення її коштів до процедури bail-in.

"Верховний суд дійшов висновку, що суди попередніх інстанцій помилково не визначили Ольгу Постоловську як повʼязану з банком особу. Отже, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб правомірно  розпорядився її коштами під час виведення банку з ринку за участі держави, що було здійснено на виконання вимог закону", – йдеться в повідомленні.

У своєму рішенні ВСУ наголосив, що договори грошових вкладів, які позивач вимагає розірвати, припинили свою дію разом із зобовʼязаннями за ними в момент укладання договору про придбання акцій.

У ПриватБанку нагадують, що у Верховному Суді знаходиться ще одна схожа справа щодо оскарження списання коштів з рахунків фізичних осіб в грудні 2016 року при застосуванні процедури bail-in під час націоналізації ПриватБанку.

"У е позов ексдружини одного із колишніх бенефіціарів ПриватБанку Олени Боголюбової, на користь якої 27 липня 2022 року відповідно до рішення Дніпровського апеляційного суду з державного Банку стягнуто кошти на загальну суму понад 669 млн грн", – зазначають у держбанку.

Хто така Ольга Постоловська

Ольга Постоловська – дружина Володимира Постоловського, який до 2006 року очолював Покровський гірничо-збагачувальний комбінат Дніпропетровської області, підприємство з орбіти ексвласників ПриватБанку. Після цього був директором з розвитку. Наразі очолює наглядову раду комбінату. Під час націоналізації кошти Ольги та Володимира Постоловських, були списані в рамках bail-in, оскільки вони були пов’язаними із банком особами.