"Коли такі світлі люди йдуть, то наступає морок". У Сумах попрощалися з військовим та митцем Дмитром Буйвалом

Дмитро Буйвал. Фото: Суспільне Суми

В Сумах 18 серпня попрощалися з військовослужбовцем, митцем та громадським діячем Дмитром Буйвалом. Провести в останній путь чоловіка містяни прийшли до театру ім. Щепкіна.

Дмитро Буйвал загинув 11 серпня у бою під Куп'янськом. "Він загинув від артобстрілу — залишився на позиції й прикривав відхід своїх побратимів, чим і врятував десятки життів військовослужбовців", — розповів командир Дмитра Вадим Вербовий.

Фото: Суспільне Суми

"Дмитро заснував у місті вуличне мистецтво — фаєр-шоу, пантоміму і потім він ще привіз до нас живих скульптур. Сам познайомився з цим напрямком, розвивався і впроваджував в місті це", — розповів про мистецьке життя Дмитра його знайомий Євген Котляр.

Подруга дитинства Дмитра, Тея Джобава, поділилася, що запам’ятає його, як найкращу статую в місті Суми. "Треба продовжувати його справу, звісно. І не давати забувати людям, що була така людина в місті, яка робила фестиваль вуличних статуй, яка робила "Харитоненко Fest". Це все треба продовжувати — так воно буде жити і буде вічна пам’ять", - вважає Тея Джобава.

Фото з особистого архіву Дмитра Буйвала

"Деякі костюми, перфоманси… Люди стояли з відкритими ротами. Це навіть не посмішки – мовчазне захоплення", — додала учасниця колективу Artel Myth Анастасія Шарій.

Прощання з Дмитром Буйвалом. Фото: Суспільне Суми

Останні роки Дмитро Буйвал з міста переїхав до села під Сумами.

"Він хотів знести оцей забор, тому що мій двір має бути відкритий і він дивувався, чому тут всі хати закриті заборами. Я такого, каже, ніколи не бачив! Говорив: "Я добудую будинок і одразу знесу забор, щоб мій двір був відкритий для всіх. Цілодобово". Він цього хотів. Будь ласка, не забувайте його!", — розповіла дружина Дмитра Наталія Новак.

Прощання з Дмитром Буйвалом. Фото: Суспільне Суми

"Коли такі світлі люди уходять, то наступає морок. Ті плани, які презентував Діма, вони могли змінити світ. Серце рветься, скільки нереалізованого залишилося в Дімки", — розповіла його односельчанка Світлана Шапошник.

Односельчанка військового Галина розказала — Дмитро мріяв, аби в подвір'ї у селі бігали його діти. "Він всім говорив, що знайшов такий райських куточок, де моя душа відпочиває і я можу говорити навіть з Богом", — додала жінка.

Фото з особистого архіву Дмитра Буйвала
"Перемогою стане, коли ми перестанемо втрачати людей, які цей світ розвивали. Які цей світ робили кращим, сильнішим. Які ділилися всім, що всередині є. А зараз вони це не роблять, зараз вони віддають найдорожче. І про них потроху починають забувати. Перемога настане в той момент, коли кожен воїн, який поклав своє життя і повернувся додому на щиті, не буде забутим".

Це слова Дмитра Буйвала, які він сказав у квітні 2023 року, коли приїздив в Суми у свою коротку відпустку з фронту.

Що відомо про Дмитра Буйвала

  • Дмитро Буйвал — засновник громадської організації "Голос вулиць", творчої майстерні та організатор фестивалю вуличного мистецтва "Харитоненко Fest". У Сумах Дмитро був відомим також як "жива скульптура", мім та фаєрщик. З початком війни чоловік пішов захищати країну.
  • Навесні 2023 року під час відпустки у інтерв'ю Суспільному Дмитро Буйвал розповідав, як творча людина почуває себе у лавах ЗСУ та про свою службу під Бахмутом.
  • Взимку 2022 року Дмитро Буйвал ділився своїми думками про вуличне мистецтво.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram