Болгарія та США почали спільні військові навчання

. Військовий з прапором Болгарії. Фото: Associated Press

Військово-повітряні сили Болгарії та Сполучених Штатів розпочали спільні навчання Thracian Summer 2023, що триватимуть до 20 серпня.

Про це повідомляє The Sofia Globe із посиланням на Міністерство оборони Болгарії.

"Міністерство оборони Болгарії повідомило, що з 5 по 20 серпня в районі авіабази Безмір та аеродрому Чешнегірове Болгарія проведе спільні військово-повітряні навчання Thracian Summer 2023", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що вже понад 15 років спільні навчання сприяють накопиченню ВПС та Силами спеціальних операцій великого досвіду реальної взаємодії у міжнародному середовищі. Участь у Thracian Summer 2023 беруть особовий склад та засоби Міністерства оборони та підпорядкованих йому структур, ВПС Болгарії, Об'єднаного командування спеціальних операцій та з'єднань ВПС США в Європі з трьома транспортними літаками С-130.

"Цілями навчання є вдосконалення процедур всебічного тилового забезпечення та підтримки у ВПС як країна перебування, досягнення оперативної сумісності, а також підвищення теоретичної та тактико-спеціальної підготовки зенітно-ракетних підрозділів", — зазначили в міністерстві.

Навчання передбачають розгортання вантажів на парашуті, а також денні та нічні стрибки з парашутом. Учасники проведуть тренування з евакуації поранених.

У рамках спільних навчань з 8 по 17 серпня виконуватимуться денні та нічні польоти літаків Спартан ВПС Болгарії та літаків С-130 ВПС США, повідомляє видання з посиланням на Міноборони країни.