Шмигаль: розпочались перевірки готовності Пунктів незламності до зими

Фото: Суспільне Запоріжжя

Під час підготовки до осінньо-зимового періоду на доручення уряду розпочались перевірки готовності Центрів незламності до зими.

Про це під час засідання уряду 4 серпня повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Місцева влада та інші відповідальні відомства мають уже зараз подбати, аби центри були підготовлені та забезпечені всім необхідним. Це безпека та впевненість людей.", — сказав Шмигаль.

Глава уряду також відзначив питання безпеки в школах у зв'язку з початком навчального року. За його словами, мають бути якісні, комфортні та надійні укриття.

"Гроші на це уряд виділив. Також розроблені типові проєкти дитсадків та шкіл, які враховують сучасні вимоги щодо безпеки, безбар’єрності та енергоефективності. Органи місцевого самоврядування можуть безкоштовно скористатися цими проєктами та заощадити кошти й час на розробку документації", — додав прем'єр.

Він також повідомив, що у червні звільнили окремих керівників на місцях, а деяким винесли догани через загалом неналежний стан укриттів.

"Пройшло більше місяця, а тому зараз дамо доручення знову провести перевірки щодо того, чи була виправлена ситуація. Там, де нічого зі станом укриттів не змінилося, знову будуть кадрові рішення", — додав глава уряду.

Що відомо про "Пункти незламності"

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої.