Незавершена школа, спиртзавод та лабораторії: яке майно у Чернівецькій області планують виставити на приватизацію

Карапчівський спиртзавод. Фото: privatization.gov.ua

Фонд держмайна готує до приватизації понад десять об'єктів у Чернівецькій області. Це лабораторії та приміщення Держпродспоживслужби, недобудови, спиртзавод та хлібокомбінат. Об'єкти не використовуються або накопичують борги. Наразі готують документи для продажу.

Про це на пресконференції 2 серпня повідомила заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна Ірина Комаровська.

Загалом в області планують приватизувати 11 об'єктів держмайна. Будівлі, майно та акції виставили в системі Рrozorro. Продажі. Інформації щодо цін та старту аукціонів наразі немає.

Яке держмайно хочуть продати

Приміщення Держпродспоживслужби

Серед об'єктів, які планують продати на аукціоні, п'ять будівель обласної Держпродспоживслужби. Зокрема, це будинок ветеринарної лабораторії та господарські будівлі на вулиці Механізаторів, 10 у Кіцмані. Загальна площа будівлі – майже 700 квадратних метрів. Також там є вбиральня, криниця та огорожі.

Фото: privatization.gov.ua

Також планують приватизувати адміністративну будівлю та гараж на вулиці Гастелло, 6-А у Сокирянах. На ділянці є водопостачання, каналізація та електромережі.

Приміщення адмінбудівлі у Сокирянах. Фото: privatization.gov.ua

Лабораторія та споруди, площею 415 квадратних метрів на вулиці Незалежності, 150 у Заставні. Також на об'єкті є декілька гаражів, віварій та вбиральня.

Приміщення лабораторії у Заставні. Фото: privatization.gov.ua/

Також планують приватизувати будинки та споруди на вулиці Кобилянської, 25 в Іванівцях. Загальна площа об'єкта – понад 76 квадратних метрів. Там розташовані адмінбудівля, криниця, огорожа та два склади.

Будівля у селі Іванівці. Фото: privatization.gov.ua

Також на приватизацію планують виставити будівлі та споруди на вулиці Набережній, 107 у селі Кам'янка, площею понад 245 квадратних метрів. Там розташовані будівля ветлікарні, сарай, гараж, колодязь та вбиральня.

Об'єкт у селі Кам'янка, який планують виставити на аукціоні. Фото: privatization.gov.ua

Наразі приміщення Держпродспоживслужби не виставляють на приватизацію, бо залишкова балансова вартість кожного об'єкта становить 0 гривень. Через це їх можуть здати на приватизацію за 1 гривню, розповіла на пресконференції 2 серпня заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна Ірина Комаровська.

"Це нововведення прийняли у 2022 році, бо розпочався воєнний стан. Ми звернулися до балансоутримувача [Держпродспоживслужби] щодо можливості дооцінки цих об'єктів до ринкової вартості. Але нам сказали, що на це потрібні гроші, які бюджетні установи не мають через війну. Вони не в змозі це зробити", – каже Комаровська.

За її словами, регіональне управління спільно з обласною адміністрацією звернулося до Фонду держмайна України, щоб перехідне положення до закону про приватизацію держмайна переглянули. Комаровська каже, фонд вже розробив і подав пропозиції змін. Так хочуть, аби управління мало змогу проводити експертну оцінку об'єктів, які мають балансову вартість у 0 гривень, й визначати їхню ринкову ціну. Це дозволить виставляти об'єкти, зокрема від Держпродспоживслужби, на приватизацію.

Пакет акцій у понад 20% ПрАТ "Чернівецький радіотехнічний завод"

Завод розташований у Чернівцях на вулиці Хотинській, 41. Статутний капітал товариства становить понад 66 мільйонів гривень. Ціна за запропонований пакет акцій – понад 14 мільйонів гривень.

Фото: privatization.gov.ua

Недобудовані будівлі школи на Новоселиччині

Будівля школи та котельні розташовані у центрі села Слобода Новоселицької громади на площі у понад 480 квадратних метрів. Об'єкт розташований на вулиці Кобилянської, 6.

Недобудована школа у Новоселицькій громаді. Фото: https://privatization.gov.ua/

Ділянка землі під назвою "Лазня"

Ділянка розміром у 0, 224 гектари розташована на околиці села Гордівці Рукшинської громади на території колишньої ферми. На ділянці є частина траншеї, яку вирили під фундамент. Там мали збудувати лазню. Будівництво почали у 1989 році. Рівень будівельної готовності на ділянці оцінюють у 3%.

Фонд державного майна України

Державне підприємство "Завод "Електропобутприлад"

Завод "Електропобутприлад" розташований у Чернівцях на вулиці Денисівська, 7-А. Основний вид діяльності підприємства – виготовлення замків, пластмасових та металевих будівельних виробів, а також побутових приладів.

Приміщення підприємства "Електропобутприлад". Джерело: privatization.gov.ua

Неполоковецький хлібокомбінат

Рішення про приватизацію Неполоковецького хлібокомбінату ухвалили у липні 2021 року. Це пов'язано з тим, що підприємство збанкрутувало, мало щонайменше пів мільйона гривень боргу та фігурувало у судових провадженнях. Відтоді завод готували до аукціону та планували продати впродовж шести місяців.

Неполоковецький хлібокомбінат має площу понад 18,5 гектарів. Основний вид його діяльності – виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості. На підприємстві двічі проводили інвентаризацію, каже заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна Ірина Комаровська.

За результатами першої перевірки залишкова балансова вартість комбінату становила майже 120 мільйонів гривень – так підприємство могли виставити на аукціон як об'єкт малої приватизації. Однак під час другої інвентаризації балансова вартість підприємства зросла до майже 270 мільйонів гривень – так завод можуть розглядати як об'єкт великої приватизації.

Наразі фонд держмайна має вирішити, виставляти комбінат на аукціон великої приватизації чи додатково перевіряти бухгалтерію й проводити аудит підприємства.

Неполоковецький хлібзавод. Фото: Суспільне Чернівці

Карапчівський спиртзавод

У травні 2021 року Фонд держмайна України вирішив виставити на приватизацію Карапчівський спиртзавод. Його загальна площа становить понад 8,6 гектара. Там виробляли органічні хімічні речовини.

Щоб виставити завод на аукціон, потрібно провести на ньому інвентаризацію, розповіла Комаровська. Ці документи має підписати керівник заводу – хто це, наразі невідомо. Регіональний фонд держмайна звернувся до Чернівецької районної ради, щоб вони допомогли знайти директора Карапчівського спиртзаводу.

Будівля Карапчівського спиртзаводу. Фото: https://privatization.gov.ua/

Що відомо

  • Мала приватизація — це продаж підприємств, ділянок, споруд, пакетів акцій компаній, які належать державі чи місцевій владі. В Україні приватизація проходить на конкурсній основі через аукціони. До об’єктів малої приватизації належать підприємства та майно, яке коштує до 250 мільйонів гривень. Вся інформація по об’єктах є у відкритому доступі на сайті Фонду держмайна або на платформі ProZorro.Продажі.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.