Перейти до основного змісту

Путін та Ердоган домовилися про візит президента РФ у Туреччину

Важливо
. Зустріч президента РФ Володимира Путіна та президента Туреччини Реджепа Ердогана в Сочі 5 серпня. Фото: AP

Президенти Туреччини і Росії Реджеп Таіп Ердоган і Володимир Путін у телефонній розмові домовилися про візит президента Росії до Туреччини.

Про це повідомили у Департаменті комунікацій при апараті президента Туреччини.

“Президент Реджеп Таіп Ердоган провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Під час зустрічі лідери двох країн домовилися про візит пана Путіна до Туреччини”, — йдеться у повідомленні.

Також Ердоган відзначив, що під час війни РФ в Україні "не слід вживати заходів для ескалації напруженості". Президент Туреччини підкреслив важливість Чорноморської ініціативи, яку він вважає “містком миру”, зазначає турецька сторона.

“Зазначаючи, що довгострокове припинення Чорноморської ініціативи не принесе нікому користі, і що найбільше постраждають країни, які потребують зерна та мають низькі доходи, президент Ердоган відзначив, що ціни на зернові, які знизилися на 23 відсотки протягом терміну впровадження угоди, збільшилися на 15 відсотків за останні два тижні”, — йдеться у повідомленні.

Що кажуть про розмову Путіна і Ердогана у Кремлі

"Умовлено про продовження контактів на різних рівнях, у тому числі в контексті підготовки можливої ​​зустрічі двох лідерів", — зазначається на сайті президента Росії.

Також у Кремлі заявили, що Путін виклав “принципову позицію Росії у зв'язку з припиненням дії “пакетних” угод про вивезення українського зерна з чорноморських портів і розблокування поставок російських товарів і добрив”.

“Відзначено, що в умовах повної відсутності прогресу в реалізації російської частини “зернової угоди” її чергове продовження втратило сенс. Підтверджена готовність повернутися до стамбульських домовленостей, як тільки на Заході будуть виконані всі закріплені в них зобов’язання перед Росією”, — зазначається на сайті президента РФ.

Туреччина не є підписантом Римського статуту, тому не зобов'язана арештовувати Путіна в разі його приїзду відповідно до ордеру, виданого Міжнародним кримінальним судом через депортацію українських дітей.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

Топ дня

Вибір редакції