Гумові кулі, гранати і водомети: у Мінську силовики зачищають протести

Оновлено
. Tut.by

У різних містах Білорусі силовики розганяють та затримують людей, які намагаються протестувати проти оголошених владою результатів "національного екзитполу", який показав перемогу нинішнього президента Олександра Лукашенка. Травмовано, щонайменше, кілька осіб.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, у Мінську мітингувальники намагалися заблокувати автозак, але він зрештою поїхав, прорвавши оточення і зачепив людей. Одного з травмованих забрала "швидка", іншому надають допомогу на місці.

Не працюють ключові станції метро, але люди ідуть з околиць місця - всі хто може йдуть до центру, виходять з дворів, приєднуються.

"Люди запалюють мобільні телефони, щоб побачити, скільки тут людей зібралося - кінця натовпу не видно. Вони вийшли спонтанно, немає жодної координації, оскільки немає інтернету та інформації зі штабів. Люди їдуть тролейбусами зі спальних районів. Силовики намагаються не дати мітингувальника зімкнутися в один великий натовп на площі", - розповіла кореспондентка Суспільного.

"Радіо Свобода" стрімить з проспекта Переможців у Мінську, де на протест зібралося кілька тисяч людей. Силовики для розгону мітингарів використовують водомети і світлошумові гранати. "МБХ-медіа" повідомляє, що силовики у Мінську стріляли гумовими кулями. "Єврорадіо" пише, що чутно постріли.

Портал Tut.by опублікував у Twitter відео затримання силовиками людей у Мінську.

Демонстранти на проспекті Машерова вигукували гасла "Хай живе Білорусь" і "Ганьба".

Багато молодих людей зібралися біля готелю "Ювілейний" в Мінську. Люди кричать "Йди геть!" і вийшли на проїжджу частину. Прибули автозаки.

Громадська організація "Білоруська асоціація журналістів" повідомила про затримання декількох журналістів порталу Tut.by.

Читайте також: Перебої з інтернетом, затримання та зіткнення. Як проходять вибори у Білорусі

За даними "Радіо Свобода", у Вітебську тривають затримання великих груп людей. Силовики перекрили підземні переходи, що ведуть до площі Перемоги, і виходи через арки в сусідні будинки. Водії сигналять, а люди плескають у долоні.

У місті Березино на площу в центрі вийшли близько 150 людей, їх розігнали, трьох затримали.

На Радянській площі в Гродно зібралося кілька сотень людей. Через деякий час сюди прибули силовики і пожежні машини. Близько 50 "омонівців" почали витісняти людей з площі і затримувати їх.

Що відомо

  • У Білорусі оприлюднено результати провладного "національного екзитполу", згідно з яким нинішнього президента Олександра Лукашенка нібито підтримали 79,7% виборців.
  • У Мінську жителі мікрорайону "Лебединий" не могли проголосувати на виборах президента, вони були змушені стояти у чергах більше чотирьох годин.
  • У Білорусі о 20:00 закрилися не всі виборчі дільниці.
  • Дружина незареєстрованого кандидата у президенти Білорусі Валерія Цепкала Вероніка виїхала у Москву, де вже проголосувала на виборах.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 26 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.