"Слуга народу" Холодов вирішив скласти мандат, його виключили з партії

Оновлено
. Народний депутат Андрій Холодов, фото зі сторінки Холодова у Facebook

До Верховної Ради надійшла заява від "слуги народу" Андрія Холодова, який із січня 2023 року перебуває на Кіпрі, про складання повноважень народного депутата. Голова партії Олена Шуляк заявила, що підписала розпорядження про його виключення.

"Заява буде розглянута на найближчому пленарному засіданні", — повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук у Facebook.

"До Верховної Ради України надійшла заява від Андрія Холодова про складання повноважень народного депутата. Своєю чергою, як голова партії "Слуга Народу" підписала розпорядження про виключення його з партії", — повідомила Шуляк.

Холодов виїхав з України у січні й не повернувся

Як з'ясували журналісти проєкту "Схеми", Холодов востаннє був в Україні 21 січня 2023 року. Вранці він виїхав до Румунії через пункт пропуску "Порубне" у Чернівецькій області. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії депутат виїжджав з України 12 разів.

За даними розслідувачів, Холодов має маєток на Кіпрі у місті Ламасол, де періодично живе з родиною. Його дружина своєю чергою стала співвласницею салону краси LA SALUTE Sport&Beauty у Відні в Австрії.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі "Схемам" зазначив, що не знає, де наразі перебуває Холодов.

В Апараті ВРУ водночас уточнили, що у 2023 році відпустки народному депутату Холодову не надавалися, відрядження за кордон не оформлювалися, а починаючи з 21 січня будь-які виплати йому не здійснювались.

Що відомо про подорожі нардепів за кордон

Нардепа від "Слуги народу" Миколу Тищенка виключили зі складу партії та позбавили посади заступника голови фракції через подорож до Таїланду під час війни.

Згідно з розслідуванням "УП", лідерка партії "Батьківщина", народна депутатка Юлія Тимошенко та її чоловік провели початок нового року в Дубаї.

"Слугу народу" Юрія Арістова позбавили депутатського мандата через відпочинок на Мальдівах у липні 2023 року. Генпрокурор оголосив підозру нардепу за те, що той вніс до офіційних документів свідомо неправдиві відомості щодо терміну перебування за кордоном, мети відрядження, країни перебування та часу повернення до України.