В Інгушетії хочуть заборонити одружитися наркозалежними та ВІЛ-позитивними

. Військові середньовічні вежі в Інгушетії. Фото: Getty images

Інгуська влада, одного із російських регіонів, хоче заборонити одруження без довідки про відсутність ВІЛ-інфекції та аналізів крові на наявність наркотичних речовин. Про це повідомляє пресслужба Республіки Інгушетії.

Ініціатором виступив голова Інгушетії Махмуд-Алі Каліматов. Він доручив міністру із зовнішніх зв'язків, національної політики, друку та інформації Ваху Бекову розробити відповідний законний механізм спільно з представниками духовенства.

Беков зазначив, що справжність медичних довідок влада ретельно контролюватиме. Влада вважає, що обов'язковість таких перевірок допоможе запобігти поширенню наркотиків серед молоді. Заборона може бути введена у вересні цього року.

Окремо прозвучала пропозиція запровадження штрафів за розлучення, якщо родичі приховали відомості про наркозалежність та інші важкі захворювання сина чи доньки.

У 2017 та 2019 роках активісти місцевого відділення Загальноросійського народного фронту та МОЗ Інгушетії вже намагалися просувати цю ініціативу. Введення обов'язкового тестування на ВІЛ перед весіллям пропонували у 2019 році в Дагестані. У Чеченській республіці з 2018 року без затвердженого МОЗ сертифіката про відсутність ВІЛ-інфекції одружуватися заборонено.