"Все за власні кошти". Коломойський відповів на звинувачення Мін’юсту США

Ексклюзивно
УНІАН

Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім "відмивав" через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції "робив з власних коштів".

"Усі інвестиції в США були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007-2008 роках за угодою з Євразом і з доходів інших бізнесів, що зберігалися в ПриватБанку. Все інше категорично відкидається", — повідомив Коломойський у коментарі Суспільному.

Як повідомляв Мін'юст США, Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов з 2003 по 2016 роки вивели з ПриватБанку мільярди доларів, які потім використали, аби створити "бізнес-імперію" у США. Олігархи переказували кошти через велику мережу фірм, зокрема кіпрське відділення ПриватБанку, перш ніж вивести та використати їх у Сполучених Штатах.

У двох цивільних позовах Мін'юст вимагає конфіскувати нерухомість Коломойського та Боголюбова на 70 мільйонів доларів, а конкретно будівлі PNC Plaza в Луїзвіллі й CompuCom Headquarters у Далласі.

У видання The Washington Post, Коломойський та партнери зокрема купили у США: майже півмільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі.

Також Мін'юст називає спільників українських олігархів — Мордекая Копфа й Уріела Лабера. Вони допомагали відмивати гроші олігархам і створили мережу юросіб з назвами, в яких часто використовувалося слово "Optima", за допомогою яких керували активами українських олігархів.

Що відомо

  • Наприкінці 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 мільярдів гривень.
  • Результати незалежного розслідування компанії Kroll від 2018 р. підтвердили, що ПриватБанк впродовж щонайменше 10 років був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій, що призвели до завдання йому збитків приблизно у 5.5 мільярдів доларів.
  • 17 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, а за два дні ухвалив ще одне рішення на користь ексвласника банку Ігоря Коломойського. Зокрема суд скасував ключове рішення НБУ щодо визначення переліку пов'язаних з ПриватБанком осіб.
  • Загалом, в українських та закордонних судах розглядається понад 240 проваджень щодо націоналізації ПриватБанку. Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом ПриватБанку до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова та афілійованих до них компаній.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного