Партнери виділять понад 244 млн доларів на гуманітарне розмінування — Свириденко

Вибухотехнік Ігор Соловйов на розмінуванні Фото: ДСНС України/Telegram

Міжнародні партнери сумарно виділять Україні понад 244 мільйони доларів на потреби гуманітарного розмінування. Про це перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила у Фейсбуці.

"Наші донори, зокрема США, Євросоюз, Японія, Німеччина, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Італія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада, Австрія, Швейцарія, Корея та Фонд Говарда Баффета сумарно виділять Україні понад 244 мільйони доларів на потреби гуманітарного розмінування", — написала Свириденко.

Крім того, до кінця року Україна має отримати обладнання від іноземних партнерів. Йдеться про 10 машин для розмінування хорватської компанії DOK-ING, 10 машин від Global Clearance Solutions, майже 200 піротехнічних машин, понад 600 металодетекторів, 50 підривних машин. А ще — індивідуальні набори для розмінування, вибухозахисні костюми, квадрокоптери, роботизовані системи для знешкодження боєприпасів.

Посадовиця також повідомила, що вже є домовленості із міжнародними виробниками  — хорватською DOK-ING і данською Hydrema — щодо локалізації їхнього виробництва в Україні.

В Україні обстежили понад третину сільськогосподарських земель, визначених для пріоритетного розмінування. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив під час засідання уряду 18 липня.

"Наразі вже обстежено понад 160 тисяч гектарів. Це більше третини площ, які плануємо пріоритетно повернути в сільськогосподарську експлуатацію", — розповів глава уряду.

За даними ДСНС, з початку широкомасштабного військового вторгнення Росії на території України знешкоджено понад 411 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі більше 3 тис. авіаційних бомб.