Пєсков заявив, що Спасо-Преображенський собор в Одесі зруйнували "антиракети"

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. Фото: УНІАН

Прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав "абсолютною неправдою" заяви Києва про те, що російські військові ракетним ударом зруйнували Спасо-Преображенський собор в Одесі.

Про це Дмитро Пєсков заявив на брифінгу, повідомляє російський "Интерфакс".

"Подібні звинувачення ми не приймаємо, це є абсолютною неправдою", — сказв речник Путіна Дмитро Пєсков.

"Ми неодноразово заявляли й можемо це повторити: наші збройні сили ніколи не завдають ударів об'єктам соціальної інфраструктури й тим більше храмам, церквам та іншим подібним об'єктам", — додав він.

За словами Пєскова, "там йдеться про (українські — ред.) антиракети", які були випущені і які самі зруйнували цей храм.

Ракетна атака Одеси 23 липня

Вночі 23 липня під час повітряної тривоги в Одесі пролунали вибухи. Армія РФ атакувала Одещину різними видами озброєння. Станом на 5:25 було відомо про одного загиблого: це 49-річний чоловік, його посікло уламками. Одну людину рятувальники успішно деблокували. Поранення отримали щонайменше 22 людей, четверо з яких – діти (11, 12 років та двоє 17-річних). 14 людей, троє з яких – діти, госпіталізовані. Внаслідок ракетної атаки було зруйновано Свято-Преображенський кафедральний собор в Одесі. Крім будівлі пошкодження отримали православні святині: з-під завалів дістали Касперовську ікону Божої Матері, яка є покровителькою Одеси.