Зеленський затвердив зміни до закону про імміграцію

. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який вносить зміни до чинного законодавства про імміграцію.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

"Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалені Верховною радою зміни до Закону "Про імміграцію" щодо вдосконалення умов і порядку імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства» №6516, який був ініційований Державною міграційною службою", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, затверджені зміни до законодавства зменшують терміни розгляду заяв про надання дозволу на імміграцію з 1 року до 6 місяців, а також запроваджують підставу надання дозволу на імміграцію для осіб, які безперервно проживали на території України понад 5 років по посвідці на тимчасове проживання (окрім іноземних студентів).

Також запропоновані зміни спрощують процедури надання дозволу на імміграцію членам родини іноземних висококваліфікованих спеціалістів та робітників у разі, якщо економіки України відчуває у них гостру потребу, а також удосконалює квотний принцип надання дозволу на імміграцію. У цьому випадку квота запроваджуватиметься не щорічно, а лише у разі погіршення міграційної ситуації в Україні.

Окрім того, документ визначає перелік обставин, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається причиною для надання дозволу на імміграцію, та посилює заходи протидії нелегальній міграції щодо осіб, яким відмовлено у видачі дозволу на імміграцію або для яких такий дозвіл скасований з урахуванням вимог та викликів сьогодення.

Затверджені зміни наберуть чинності за три місяці з моменту офіційного оприлюднення закону.