В армії РФ проблеми з радарами для контрбатарейної боротьби – британська розвідка

Російська РЛС "Зоопарк". Фото: Вікіпедія

Російське військо "потерпає" через брак контрбатарейних радарів, які використовуються для "швидкого виявлення вогневих позицій противника".

Про це повідомляє Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки.

У відомстві зазначили, що після звільнення з посади командувача російської 58-ї загальновійськової армії в Україні генерал-майор Іван Попов заявив, що однією з його ключових претензій була відсутність контрбатарейного забезпечення.

"Живучість російських сухопутних військ залежить від ефективного виявлення української артилерії та завдання ударів по ній, часто власною артилерією. Ключовим компонентом цього підходу є протибатарейні радари, які дозволяють командирам швидко визначати місце вогневих позицій противника", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зазначили, що Росія потерпає від загострення нестачі контрбатарейних радарів, особливо сучасних "Зоопарк-1М".

"Найімовірніше, лише невелика частина розгорнутого від початку арсеналу "Зоопарків" продовжує працювати в Україні", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зазначили, що на початку липня з'явилося відео зі знищенням РЛС "Зоопарк" у районі перебування 58 армії РФ.

"Пріоритет, який Попов, очевидно, надав цій проблемі, підкреслює продовження центральної ролі артилерії у війні", – зазначили у відомстві.

РЛС "Зоопарк" може виявляти вогневі позиції артилерії на відстані 15 км, мінометів – 20 км, ракетних систем залпового вогню – 30 км, а тактичних ракет – з відстані у 40 км.

Що відомо про ситуацію на фронті

За даними Генштабу ЗСУ, армія РФ зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом минулої доби відбулось 28 бойових зіткнень.