Окупанти вивезли понад 250 дітей з Луганщини до російської Калмикії

. Фото: Людмила Денісова / Facebook

Протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з тимчасово окупованого Антрацитівського району Луганської області до "казачого кадетського корпусу" у республіці Калмикія. Про це пише Центр національного спротиву.

До кінця літа окупанти планують вивезти загалом біля 500 українських дітей.

"Таким чином, росіяни не лише викрадають дітей з ТОТАбревіатура, яка означає — тимчасово окуповані території України., але й зомбують їх агресивною пропагандою, перетворюючи на майбутніх яничар", — йдеться у повідомленні.

Центр Національного Спротиву наголошує, що усі винні в викраденні дітей понесуть відповідальність за свою причетність до геноциду.

Міжнародний суд у Гаазі 17 березня видав ордер на арешт Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Білової за депортацію та викрадення українських дітей на окупованих територіях.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.