Страйк SAG: голлівудські актори збираються вийти на найбільший за 40 років страйк - BBC

Члени Гільдії сценаристів Америки (WGA) йдуть пікетом перед офісами Netflix. Фото: Reuters

Гільдія кіноакторів оголосила про страйк, що ознаменує початок найбільшого закриття Голлівуду за останні 40 років. Про це повідомляє BBC.

Профспілка хоче, щоб потокові гіганти погодилися на більш справедливий розподіл прибутків і кращі умови праці. Вихід означає, що 160 000 виконавців припинять роботу опівночі.

Страйк розпочнеться біля каліфорнійської штаб-квартири Netflix, а потім перейде до Paramount, Warner Bros і Disney. Профспілка також вимагає гарантії, що штучний інтелект і створені комп’ютером обличчя та голоси не будуть використовуватися для заміни акторів.

Відмова поширюється на тих, хто зайнятий акторською діяльністю, співом або танцями, а також на каскадерів і тих, хто займається лялькарством або захопленням рухів. Припинення роботи також стосується різноманітних фонових і рекламних завдань.

У середу профспілка – офіційно відома як Гільдія кіноакторів – Американська федерація артистів телебачення та радіо, або SAG-AFTRA – оголосила, що не змогла дійти згоди з великими студіями.

Його комітет на переговорах одноголосно проголосував за рекомендацію проведення страйку. Це означає, що переважна більшість кіно- та телепродукції в США зупиниться.

Члени SAG будуть на пікеті в п’ятницю вранці, повідомив національний виконавчий директор профспілки та головний переговорник Дункан Кребтрі-Айрланд, додавши, що "страйк є інструментом останньої міри".

"Профспілка, на жаль, вибрала шлях, який призведе до фінансових труднощів для незліченних тисяч людей, які залежать від галузі», — йдеться в заяві.

Початок страйку означатиме, що переважна більшість американських фільмів і телепродукції буде змушена зупинитися, додавши до списку проектів, які вже закриті або призупинені через страйк сценаристів.

Декілька головних зірок Голлівуду висловили свою підтримку страйку, в тому числі акторка Марго Роббі, Меріл Стріп і "Скеля" Джонсон.

Що відомо про чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників був Ілон Маск. Він заснував компанію у 2015 році і залишив у 2018 році.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.

18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.

Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.