Вагнерівці не беруть участі у військових діях в Україні — Пентагон

. Намальований знак групи ПВК "Вагнер" на стіні в Белграді, Сербія, 19 січня 2023 р., фото: AP

Найманці ПВК "Вагнер" нині не задіяні у військових діях в Україні. Про це заявив офіційний представник Пентагону бригадний генерал ВПС Патрік Райдер, якого цитує Reuters.

"На даному етапі ми не бачимо, щоб сили ПВК "Вагнер" брали якусь значну участь у підтримці бойових операцій в Україні", — сказав він.

Бійці Вагнера вели одні з найзапекліших і найкривавіших боїв під час вторгнення Росії в Україну. Але після повстання 23-24 червня бійцям дали можливість виїхати в еміграцію, приєднатися до регулярних військ Росії або повернутися додому.

У середу Міністерство оборони Росії повідомило, що "Вагнер" завершує передачу зброї збройним силам Росії.

Що відомо про "заколот" Пригожина в Росії

23-24 червня 2023 року у Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту", що передбачає до 20 років увʼязнення.

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Протягом дня “вагнерівці” пройшли Ростов, Воронезьку область. Пригожин заявив, що представники ПВК дійшли до 200 км від Москви.

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот увечері 24 березня повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

Згодом сам Пригожин повідомив, що "вагнерівці" припиняють бунт і прямують до своїх польових таборів у Ростовській області.

Кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а сам він поїде в Білорусь, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

27 червня Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь.